Najwyższa wygrana Celtiku Glasgow na boisku Rangers od 120 lat!

Piłkarze Celticu Glasgow odnieśli najwyższe wyjazdowe zwycięstwo nad lokalnym rywalem Rangers od 120 lat. W sobotę na Ibrox Park, w obecności prawie 50 tys. widzów, pokonali gospodarzy 5:1.

Bramki w pierwszej połowie zdobyli Scott Sinclair i Leigh Griffiths, a po przerwie - Callum McGregor, Dedryck Boyata i Mikael Lustig. Przy stanie 0:4 honorowego gola dla Rangers strzelił w 81. minucie Kenny Miller.

Celtic już 2 kwietnia zapewnił sobie szósty z rzędu tytuł mistrza kraju, zdobył także Puchar Ligi, a 27 maja zmierzy się z Aberdeen w finale Pucharu Szkocji.

Po raz ostatni Celtic tak wysoko pokonał Rangers na wyjeździe w 1897 roku, wygrywając 4:0. Było to dwa lata przed przeprowadzką na Ibrox Park.