Samux: Koreańczycy są zatrudniani, bo są Koreańczykami

Inne
Samux: Koreańczycy są zatrudniani, bo są Koreańczykami
eSports ElDesmarque

AD Carry zespołu Unicorns of Love, Samuel „Samux" Fernández Fort, udzieliłwywiaduportalowi AS. Zawodnik podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat samej gry oraz koreańskich graczy w EU LCS.

Samux zaliczył bardzo dobry występ w wiosennym splicie EU LCS. On sam uważa, że jest „dobry na tyle, żeby zaliczać go do TOP 5 AD Carry w Europie.” Trzeba przyznać, że jego świetna dyspozycja walnie przyczyniła się do awansu UoL do finału. Jeśli chodzi o zmianę mety w trakcie sezonu, to Samuxtwierdzi, że zrezygnowanie z zamiany linii „zaszkodziło trochę roli strzelca, ponieważ, kiedy zmieniasz linię, to górna aleja jest bardzo w tyle. Jeśli twój przeciwnik jest daleko w tyle, a do tego jest on w pierwszej linii ataku, to możesz zadać więcej obrażeń i mieć większy wpływ na grę.” AD Carry Unicorns of Love uważa również, iż teraz „można grać prawie wszystkim, tak jak np. Martin ‘Rekkles’ Larsson” oraz, że „jest bardzo duża różnorodność i można wygrywać grę z tej pozycji”.

 

„Jednorożce” aktualnie są jedną z trzech drużyn w EU LCS, która nie posiada koreańskiego gracza w swoim składzie. Parę miesięcy temu na portalu reddit, menadżer UoL – Romain Bigeard -  opublikował bardzo kontrowersyjny wpis, w którym stwierdził, że ściąganie graczy z Korei nie jest dobrym sposobem na dogonienie regionu LCK, który od lat dominuje rozgrywki światowe w League of Legends. Samux podzielił się również swoimi przemyśleniami na ten temat: „Koreańczycy są zatrudniani, bo są Koreańczykami, a nie dlatego, że dobrze grają. Tak, uważam, że są lepsi od nas, ale jeśli chcesz zatrudnić jednego z nich, to musi dobrze mówić po angielsku albo być dobrze wybranym zawodnikiem. Ta drużyna woli zatrudniać Europejskich graczy, ponieważ sprawia to mniej problemów z komunikacją”.

Aleksander Błażejewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze