Derby Rzymu dla Lazio! Szczęsny bez szans przy bramkach

AS Roma przegrała u siebie z Lazio 1:3 w meczu 34. kolejki Serie A. Gole dla gości strzelili Balde Keita (2) oraz Dusan Basta, a dla pokonanych trafił Daniele de Rossi.

Po raz czwarty w tym sezonie mogliśmy podziwiać derby Rzymu. Do tej pory bilans był korzystny dla piłkarzy AS Roma, którzy wygrali dwa mecze, a przegrali jeden. Mimo to ta porażka miała duże znaczenie, gdyż przez nią podopieczni Luciano Spallettiego odpadli z Pucharu Włoch. W meczu ligowym musieli więc wygrać, bo Napoli przecież nie śpi i ciągle liczy na wicemistrzostwo kraju.

Od początku przeważała AS Roma, lecz to Lazio wyszło na prowadzenie. Sergej Milinkovic-Savic dograł do Balde Keity, a ten ładnie przełożył sobie piłkę na lewą nogą i płaskim strzałem zaskoczył Wojciecha Szczęsnego. Senegalczyk podtrzymuje niezłą dyspozycję - w poprzedniej kolejce skompletował bowiem hat-tricka przeciwko Palermo.

Przed przerwą gospodarze jednak wyrównali, choć trzeba przyznać, że bramkę zdobyli niesłusznie. W polu karnym dużo od siebie dodał Kevin Strootman, który nie został trafiony przez Wallace'a, lecz sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Daniele de Rossi i spokojnym strzałem trafił do siatki.

Oliwa była jednak sprawiedliwa, bo tuż po przerwie gola - nieco szczęśliwie - strzelił Dusan Basta. W końcówce goście wyprowadzili jeszcze kontratak, który zakończył się trafieniem Keity.

AS Roma ma cztery punkty przewagi nad Napoli, które wieczorem zmierzy się z Interem. Z kolei Lazio jest czwarte w tabeli, odskakując Atalancie na trzy oczka.

AS Roma - Lazio 1:3 (1:1)

Bramki: De Rossi 45 (rz.k.) - Keita 12, 85, Basta 50.

AS Roma: Szczęsny - Rudiger, Manolas, Fazio (64 Perotti), Emerson - Strootman, De Rossi (73 Totti), Nainggolan - Salah, Dzeko, El Shaarawy (46 Peres).

Lazio: Strakosha - Bastos, de Vrij (74 Hoedt), Wallace, Lukaku (43 Anderson) - Basta, Parolo, Biglia, Milinkovic-Savic, Lulic - Keita (87 Dordevic).

Żółte kartki: Biglia, Hoedt, Keita, Parolo.

Czerwona kartka: Rudiger.