Morderczy podbródkowy początkiem końca Kliczki. Joshua trafił idealnie (WIDEO)

Sporty walki

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) nie wiedział, czy prowadzi na kartach punktowych, więc odważnie ruszył na Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO) w jedenastej rundzie. Po niespełna minucie Anglik trafił rywala kapitalnym podbródkowym, który był brzemienny w skutkach.

Walka była bardzo wyrównana, choć jak się okazało po dziesięciu rundach Joshua prowadził u dwóch sędziów, a Kliczko - u jednego. Tego jednak nie wiedział żaden z zainteresowanych, a Anglik chyba nie był do końca pewny swojej sytuacji, więc w jedenastej rundzie postanowił zaryzykować. Po minucie w końcu poważnie naruszył przeciwnika.

Joshua wystrzelił kapitalnym prawym podbródkowym, a pod Kliczką ugięły się nogi. Co prawda nie padł po tym ciosie, ale od tego momentu skupił się tylko na obronie, co w konfrontacji z Joshuą nie wyszło mu na dobre. Anglik najpierw wykorzystał zamroczenie, by powalić go na deski po raz pierwszy, a za kilkanaście sekund to powtórzył. Ukrainiec wstawał raz za razem, ale po kolejnej szarży mistrza świata sędzia musiał przerwać pojedynek.

Morderczy podbródkowy Joshuy w załączonym materiale wideo.