Nice 1 Liga Żużlowa: W Bydgoszczy pojechali dla Golloba

Żużel

Spotkanie Polonii Bydgoszcz ze Stalą Rzeszów nabrało więcej niż sportowego wymiaru. Na obiekcie przy ul. Sportowej zebrała się spora rzesza kibiców, która nie tylko zjawiła się, aby oglądać sportowe emocje, ale także okazać wsparcie Tomaszowi Gollobowi - wychowankowi ekipy Gryfów.

Zawodnicy obu drużyn zjawili się na prezentacji w specjalnych koszulkach oraz plastronach, solidaryzującymi się z Gollobem. Ponadto spiker zawodów przekazał wiadomość, że mistrz świata 2010 zostanie prezesem Polonii Bydgoszcz tak szybko jak będzie to możliwe. Informację potwierdził ojciec Tomasza, Władysław Gollob.

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

 

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. W niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. We wtorek został z niej wybudzony.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze