PŚ florecistek: Polska drużyna dziewiąta w Tauberbischofshei

Polskie florecistki zajęły dziewiątą pozycję w drużynowych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Tauberbischofsheim. Indywidualnie najlepsza z nich - Martyna Jelińska - była 30. Zwyciężyły Włoszki i Amerykanka Lee Kiefer.

Biało-czerwone, w składzie: Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk (obie KU AZS-UAM Poznań), Jelińska i Marta Łyczbińska (obie Budowlani Toruń), w 1/8 finału uległy Japonkom 41:45 i straciły szanse na wysoką pozycję. Była to jednak ich jedyna porażka. W spotkaniach o miejsca 9-16 wygrały kolejno z Hiszpankami 45:25, Ukrainkami 45:26 i ekipą Hongkongu 45:33.

Triumfowały Włoszki, które w finale pokonały zespół gospodarzy 45:33.

W zawodach indywidualnych tylko Jelińska wygrała pojedynek w turnieju głównym. W 1/32 finału pokonała Yan Wai Liu z Hongkongu 15:12, ale w walce o "16" uległa Niemce Carolin Golubytskyi 6:7.

W "64" z podopiecznych trenera Pawła Kantorskiego były jeszcze: 35. H. Łyczbińska, 40. Walczyk, 60. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i 61. Julia Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań).

Najlepsza okazała się Amerykanka Kiefer po wygranej w finale z Włoszką Arianną Errigo 15:14.