Sir Sicoma Colussi Perugia - Zenit Kazań. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

W niedzielę czekają nas ostatnie dwa mecze tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Najpierw w meczu o trzecie miejsce zmierzą się Berlin Recycling Volleys i Cucine Lube Civitanova, a następnie o pierwsze miejsce zagrają Zenit Kazań i Sir Sicoma Colussi Perugia. Transmisja spotkań w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport.

W pierwszym półfinale nie doszło do niespodzianki. Skazywana przed meczem na pożarcie rewelacja imprezy - Berlin Recycling Volleys - co prawda zagrała bez kompleksów i w pierwszych dwóch setach postawiła się zmierzającemu po trzeci finał z rzędu Zenitowi. Przewaga Rosjan była jednak widoczna gołym okiem i nie mieli oni problemów z zapisywaniem poszczególnych partii na swoją korzyść. Trzeci set był już obrazem pełnej dominacji podopiecznych Władimira Alekny, którzy roznieśli przeciwników 25:13 i w całym meczu triumfowali 3:0.

Drugi półfinał był w istocie derbami Włoch, gdyż naprzeciw siebie stanęły w nim Sir Sicoma Colussi Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Pierwsza z wymienionych drużyn walczyła o pierwszy w historii awans do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Bardziej doświadczeni na tym polu byli przeciwnicy, którzy triumfowali w prestiżowym turnieju piętnaście lat temu. Sobotni półfinał był już czwartym meczem obu ekip w tym sezonie, gdyż wcześniej mierzyły się one dwukrotnie w lidze włoskiej oraz raz w Pucharze Włoch. Pierwsze trzy spotkania charakteryzowały się niezwykłą zaciętością i podobnie było w przypadku meczu Final Four. Pierwszy set padł łupem Perugii, jednak w kolejnym górą byli już zawodnicy Cucine. W trzecim znów triumfowała drużyna Ivana Zaytseva i spółki, a w czwartym przeciwnicy doprowadzili do tie-breaka. W tym zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Perugii, wśród których prym wiódł, raz po raz blokujący ataki rywali, Marko Podrascanin.

Transmisja meczu o 3. miejsce siatkarskiej Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys - Cucine Lube Civitanova w niedzielę o 16.00 w Polsacie Sport Extra. Komentują Marek Magiera i Maciej Jarosz.

Transmisja finałowego meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów Zenit Kazań - Sir Sicoma Colussi Perugia w niedzielę o 19.00 w Polsacie Sport. Komentują Jerzy Mielewski i Ireneusz Mazur.  

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze