Team Kinguin zdobywa trofeum ESL Mistrzostw Polski

Inne
Team Kinguin zdobywa trofeum ESL Mistrzostw Polski
HLTV.org

ZWIERZĘTA oraz Izako Boars już wczoraj odpadły z rywalizacji w EMP. Na placu boju pozostało już tylko PRIDE oraz Kinguin. W wielkim finale lepsi okazali się podopieczni Loorda.

Kinguin 16:13 PRIDE (Train)

 

Kinguin wcieliło się w role antyterrorystów i rozpoczęło od udanej „pistoletówki”. Korzystny start pozwolił im powiększyć swoją przewagę o dwa kolejne punkty. W tym momencie PRIDE po raz pierwszy mogło pozwolić sobie na zakup karabinów i zdołało przełamać obronę antyterrorystów. Odpowiedź przeciwników była natychmiastowa i poskutkowała zresetowaniem stanu konta po stronie terrorystów. Wówczas minise i reatz popisali się znakomitą dwójkową akcją pokonując konkurentów podczas przy użyciu pistoletów. W kolejnym starciu to Kinguin zaprezentowało się z dobrej strony w rundzie eco. Podczas tej fazy spotkania obie strony zdobywały punkty naprzemiennie, a w konsekwencji żadna z drużyn nie mogła zbudować solidnej ekonomii. Po tym burzliwym etapie „Pingwiny” przejęły inicjatywę i wyraźnie dominowały przez pozostałą część pierwszej połowy. Druga „pistoletówka” również padła łupem podopiecznych Loorda, lecz PRIDE nie dawało za wygraną i doprowadziło do przełamania. Udany „force buy” z pewnością dodał skrzydeł Morelzowi i spółce, którzy zaczęli stopniowo odrabiać straty. Kinguin przebudziło się dopiero w momencie, gdy przeciwnicy wyrównali przy stanie 13:13. Ostatecznie SZPERO i spółka zatriumfowali na mapie Train.

 

PRIDE 6:16 Kinguin (Mirage)

 

PRIDE zanotowało udany początek na drugiej mapie zapisując dwa pierwsze punkty na swoim koncie. Dobra passa „Orłów” została na moment przerwana przez przeciwników, lecz wkrótce odzyskały one kontrolę. W początkowej fazie spotkania Kinguin zmagało się z problemami finansowymi. Presja ze strony konkurenta wymusiła na „Pingwinach” rozegranie rundy eco oraz „force buy” z pistoletami. Przy stanie 5:1 na korzyść PRIDE byliśmy świadkami punktu zwrotnego. Kinguin nabrało pewności siebie i całkowicie zdominowało swojego przeciwnika. Minise i spółka nie mieli kompletnie nic do powiedzenia i zakończyli drugą mapę zaledwie z sześcioma punktami na swoim koncie.

 

Klasyfikacja końcowa ESL Mistrzostw Polski:

 

1. Kinguin – 40 000 zł

2. PRIDE – 20 000 zł

3-4. Izako Boars – 5 000 zł

3-4. ZWIERZĘTA – 5 000 zł

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze