Trwa Wielki Festiwal Górski Runmageddon w Myślenicach

Inne
Trwa Wielki Festiwal Górski Runmageddon w Myślenicach
fot. Materiały prasowe

Trwa drugi dzień Wielkiego Festiwalu Górskiego Runmageddon w Myślenicach. Blisko pięć tysięcy uczestników, w tym prawie 2000 debiutantów. Trzy dni i sześć różnych dystansów. Wielkie miasteczko festiwalowe na myślenickim Zarabiu i specjalny nadrzeczny piknik dla kibiców. Zbocza góry Chełm i wody rzeki Raba. To sceneria największego polskiego wydarzenia w świecie biegów terenowych i przeszkodowych.

Ale też miejsca gdzie spotykają się osoby chcące przeżyć prawdziwą przygodę w świecie ekstremalnych doznań. Tegoroczna edycja to długa lista niespodzianek i nowości dla uczestników, ale również dla kibiców. Partnerem Festiwalu jest Miasto Myślenice.

Atrakcje dla kibiców – miasteczko festiwalowe na Zarabiu i piknik nad rzeką

 

Górski Festiwal Runmageddonu skierowany jest do osób nie tylko lubiących pokonywać trasy w terenie, ale do wszystkich, którzy chcą w świetnej atmosferze i w rodzinnym klimacie spędzić majówkę. Myślenickie Zarabie to miejsce idealnie nadające się na ucieczkę od miejskiego zgiełku, zapewniające możliwość wypoczynku i aktywnego spędzenia czasu dla całej rodziny. W trakcie trzech dni trwania imprezy, festiwal odwiedzi ponad 15 tysięcy kibiców.

 

Dla kibiców organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Tegorocznego trasa przewiduje umieszczenie dużej części atrakcyjnych przeszkód bezpośrednio na terenie Miasteczka imprezy. Dzięki temu będzie można zobaczyć, jak uczestnicy pokonują ostatnie przeszkody przed metą. A trzeba przyznać, że momentami widoki są bardzo atrakcyjne dla oka. Bezpośrednio przy Miasteczku znajdą się także widowiskowe przeszkody takie jak: umieszczona na zboczu górskim słynna „Zjeżdżalnia” o długości 60 metrów, charakterystyczny „Indiana” gdzie niczym Indiana Jones można rozhuśtać się na linach i wskoczyć do basenu z wodą, czy „Ta Jedyna”, która oznacza linę rozciągniętą pomiędzy dwoma brzegami rzeki Raba.  

 

Na kibiców czeka też sporo atrakcji w specjalnych strefach kibica przygotowanych przez partnerów i sponsorów imprezy, w tym m.in. w strefie Renault oraz strefie Challenge Haier. W tej ostatniej będzie można rzucić na odległość… czajnikiem lub tosterem. Albo zrobić kilka pompek z pralką na plecach! Odbędą się też testy butów Salomon.

 

Podczas eventu, w specjalnym sklepie będzie dostępna także kolekcja męska i damska PitBull Sports - limitowana seria odzieży sportowej zaprojektowana specjalnie dla Runmageddon. Część z tej unikalnej kolekcji dostępna jest jedynie w trakcie imprez oraz w sklepie internetowym.

Akcje społeczne - DKMS, KTOnZ

 

Runmageddon kontynuuje współpracę z Fundacją DKSM. Jest to realizacja przyjętej od początku strategii, wspierania przez Runmageddon potrzebujących. Podczas imprezy, każdy chętny będzie miał możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Będzie to możliwe na stoisku Fundacji DKMS podczas całego wydarzenia. Każdy uczestnik Runmageddonu, będzie mógł uzyskać niezbędne informacje oraz zrobić pierwszy krok w stronę pomocy potrzebującym.  

 

Przez cały czas trwania Festiwalu, Runmageddon będzie wspierał Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Powstanie specjalna strefa, w której uczestnicy będą zmagać się w charytatywnych wyzwaniach. Uczestnicy Festiwalu będą przynosili karmę dla podopiecznych Towarzystwa i w ten sposób pokażą siłę, charakter i niezwykle wielkie serce.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze