Joshua chce kolejnej walki z Kliczką!

Sporty walki

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, WBA i IBO Anthony Joshua nie ukrywa, że chętnie zmierzyłby się jeszcze raz z Ukraińcem Władimirem Kliczką, którego pokonał w sobotę w Londynie po zaciętym pojedynku. "Jeśli chce rewanżu - nie ma problemu" - zapewnił.

27-letni Brytyjczyk potrzebował 11 rund, by poradzić sobie z 14 lat starszym Ukraińcem na Wembley. Było to jego 19. zwycięstwo z rzędu. Z kolei Kliczko poniósł piątą porażkę w 69. walce.

 

Doświadczony ukraiński pięściarz ma w kontrakcie zapewnione prawo do rewanżu, ale zapowiedział, że musi zastanowić się, czy chce z niego skorzystać.

 

"Druga walka byłaby dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę, jaki był pojedynek w sobotę. Myślę, że (Kliczko) będzie chciał zmierzyć się ponownie, bo bokser jest zawsze ostatnią osobą, która się wycofuje. Ale jego sztab, przyszła żona, brat mogą radzić mu inaczej" - ocenił Joshua.

 

Jak dodał, nie zamierza naciskać na rywala i spokojnie zaczeka na jego decyzję.

 

"Mam dla niego największy szacunek na ringu i poza nim. Nie mam nic przeciwko rewanżowi, jeśli tego chce. Wszystko zależy od niego" - podkreślił Brytyjczyk.

 

Jeśli Kliczko jednak odpuści, kolejnym rywalem Joshuy może być jego rodak Tyson Fury.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze