NHL: Ducks odrabiają straty, wygrana Predators

Anaheim Ducks pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers 6:3 i przegrywają już tylko 1-2 w półfinale Konferencji Zachodniej ligi hokeja NHL. W drugim niedzielnym meczu Nashville Predators wygrali u siebie z St. Louis Blues 3:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-1.

Spotkanie w Edmonton miało niecodzienny przebieg. Goście objęli prowadzenie już w pierwszej akcji po strzale Rickarda Rakella i jeszcze w pierwszej tercji podwyższyli na 3:0 po trafieniach Jakoba Silfverberga i Ryana Getzlafa. Później do głosu doszli Oilers i w połowie drugiej tercji był remis. Ducks szybko odpowiedzieli bramką na 4:3, w ostatniej części dołożyli jeszcze dwie i przedłużyli szansę na awans.

"To był najcięższy mecz tej serii. W przerwie przed trzecią tercją hokeiści zdołali odzyskać koncentrację i później znów graliśmy tak, jak chcieliśmy" - powiedział trener Ducks Randy Carlyle.

Rozczarowania nie krył kapitan gospodarzy Connor McDavid, który po efektownej akcji wyrównał na 3:3. "Pokonali nas na całej linii. Przypomina mi się mecz z San Jose Sharks, który przegraliśmy 0:7. Musimy z tego wyciągnąć wnioski" - podkreślił.

Czwarte spotkanie odbędzie się we wtorek także w Edmonton.

Predators wygrali siódmy z rzędu mecz na własnym lodowisku. Bramki dla gospodarzy zdobyli Ryan Ellis, Roman Josi i Cody McLeod, a dwie asysty zaliczył Colton Sissons. Jedną z asyst zanotował także kanadyjski hokeista polskiego pochodzenia Harrison "Harry" Zolnierczyk. Ellis punktował w szóstym kolejnym meczu play off, co jest klubowym rekordem. Dla Blues trafił Alexander Steen.

"Musimy być zdecydowani lepsi, jeśli chcemy awansować. Czeka nas kilka zmian. Obejrzę dokładnie ten mecz na wideo i postaram się wymyślić, co zrobić inaczej" - powiedział trener St. Louis Blues Mike Yeo.

Czasu nie ma za wiele. Kolejny mecz tych drużyn już we wtorek.