Piłkarze nie dostali zgody na minutę ciszy! Sami uczcili pamięć ofiar (WIDEO)

Grający na co dzień w wenezuelskiej pierwszej lidze, piłkarze Lary oraz Anzoategui mieli przed meczem uczcić minutą ciszy ofiary ostatnich wydarzeń w kraju. Wobec braku zgody na to, zawodnicy postanowili na własną rękę odczekać symboliczne 60 sekund już podczas trwania spotkania.

Fala przemocy dotknęła w ostatnim czasie Wenezuelę. W starciach z Policją i zamieszkach zginęło łącznie 20 osób, a w związku z kryzysem ekonomicznym i  politycznym sytuacja w kraju jest bardzo ciężka. Jak to z reguły bywa pamięć ofiar uczcić chcieli piłkarze.

Czwarta w tabeli ekipa Anzoategui grała na wyjeździe z ósmą Larą. Obu drużynom nie pozwolono jednak na minutę ciszy, tak jak to ma miejsce zazwyczaj przed pierwszym gwizdkiem. Zawodnicy zachowali się jednak wzorowo. Sędzia rozpoczął mecz, a piłkarze rozpoczęli grę. Wtedy jednak oba zespoły się zatrzymały i przez minutę 22 zawodników stało praktycznie bez ruchu. Potem spotkanie toczyło się już zgodnie z planem. Goście wygrali 2:0.