Piłka nożna

Finały Pucharu Tymbarku: Transmisja w...

Lech i Arka miały zupełnie inną drogę do finału. Lech musiał wyeliminować m.in. trzy drużyny ekstraklasy (Ruch Chorzów, Wisłę Kraków i Pogoń Szczecin), tymczasem Arka grała tylko z zespołami z niższych klas.

Zdecydowanym faworytem wtorkowego spotkania jest Lech. "Kolejorz" walczy w ekstraklasie o mistrzostwo Polski, natomiast Arka zajmuje 13. lokatę i czeka ją trudna walka o utrzymanie. W rundzie wiosennej ekstraklasy Lech wygrał w marcu w Gdyni aż 4:1. Porażka Lecha na PGE Narodowym byłaby więc uznana za niespodziankę.

W historii Pucharu Polski Lech pięciokrotnie sięgnął po to trofeum na dziewięć występów w finale, ale jeszcze nie dokonał tego na PGE Narodowym. W dwóch poprzednich edycjach przegrał z warszawską Legią. Arka dotychczas tylko raz grała w finale PP. W 1979 roku pokonała faworyzowaną Wisłę Kraków 2:1.

Na trybunach PGE Narodowego powinna być świąteczna atmosfera, ponieważ kibice obu klubów się przyjaźnią. Na stadionie ma zasiąść komplet widzów. Gospodarzem meczu jest Lech, a spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa.

Transmisja finału Pucharu Polski: Lech - Arka w Polsacie Sport, Polsacie i IPLI od 15:45. Komentują Mateusz Borek i Czesław Michniewicz. Od 14:00 zapraszamy również do Polsatu Sport, gdzie pokażemy przedmeczowe studio.