Grosicki o krok od tytułu zawodnika miesiąca Premier League!

Piłka nożna
Grosicki o krok od tytułu zawodnika miesiąca Premier League!
fot. PAP

Selekcji sześciu zawodników nominowanych do tytułu "piłkarza miesiąca według kibiców" dokonał telewizyjny gigant Sky Sports. Obok wielkich sław: Edena Hazarda, Dele Alliego czy Christiana Eriksena znalazł się Kamil Grosicki, który deklasuje swoich rywali! Głosowanie potrwa do wtorkowego wieczora, wyniki zaś ogłoszone w środę rano.

Fantastyczny kwiecień w wykonaniu Kamila Grosickiego w barwach Hull City nie przeszedł bez echa na Wyspach Brytyjskich. Dziennikarze telewizji Sky Sports dokonali wyboru sześciu najlepszych ich zdaniem zawodników kwietnia, a dalej głos mają internauci.

Nominowani:
Eden Hazard (Chelsea)
Christian Eriksen (Tottenham)
Dele Alli (Tottenham)
Roberto Firmino (Liverpool)
Christian Benteke (Crystal Palace)
Kamil Grosicki (Hull City)

Wielkie nazwiska robią wrażenie, jednak jeszcze bardziej sensacyjne wydają się wyniki głosowania. Grosicki wśród sław zebrał 61% wszystkich głosów i wyprzedza resztę stawki o kilka długości (drudzy Hazard i Firmino zgromadzili po 10% głosów).

Jego zespół na sześć rozegranych w tym miesiącu spotkań wygrał trzy (wszystkie u siebie), zremisował jedno i przegrał dwa. Polski skrzydłowy na boisku przebywał niemal przez 100% czasu, popisując się czterema asystami. Warto nadmienić, że reszta nominowanych zawodników jest z klubów ligowego podium za wyjątkiem Christiana Benteke z Crystal Palace.

Czy Hull utrzyma się w Premier League? Nawet jeśli ta sztuka nie uda się zespołowi Marco Silvy może się wydawać, że "Grosik" zapracował sobie na swoje nazwisko i w najwyższej klasie ligowej pozostanie. Zainteresowanie Polakiem rzekomo wyraziło już powracające do elity Newcastle, które jest dużo większą firmą niż zespół z KC Stadium.

Głosować można pod TYM linkiem.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze