Jose Mourinho przygotował się na taką ewentualność. Portugalski szkoleniowiec, który jest wielkim zwolennikiem umiejętności Duńczyka, upatruje w nim następcę bramkarza reprezentacji Hiszpanii. Niespełna 31-letni golkiper zapewne chętnie zmieni otoczenie i pójdzie w ślady swojego ojca - Petera.

Są spore szanse na to, że historia zatoczy koło i od przyszłego sezonu w bramce "Czerwonych Diabłów" znowu stanie Schmeichel. Do dzisiaj ojciec bramkarza "Lisów" - Peter jest uważany przez wielu kibiców z Old Trafford za najlepszego bramkarza w historii klubu. Obecnie niespełna 54-letni Peter grał w ekipie prowadzonej wówczas przez Sir Alexa Fergusona w latach 1991-99. Przez ten czas z angielskim klubem wywalczył aż czternaście trofeów.

Warto wspomnieć, że ojciec i syn reprezentowali również barwy lokalnego rywala - Manchesteru City. Peter w 2003 roku kończy karierę w klubie z niebieskiej części Manchesteru. Z kolei w tym samym roku 17-letni Kasper zaczynał karierę właśnie w zespole "Obywateli".  

Rok temu 24-krotny reprezentant Danii podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z klubem z King Power Stadium, ale wyłożenie sumy odstępnego przez Manchester United za doświadczonego bramkarza nie byłoby problemem.