NHL: Pierwsza porażka Pittsburgh Penguins w fazie play off

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Pittsburgh Penguins doznali u siebie porażki po dogrywce z Washington Capitals 2:3 w trzecim meczu drugiej rundy play off ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-1. To pierwsze niepowodzenie "Pingwinów" w fazie play off.

Po sześciu minutach gospodarze stracili jedną ze swoich gwiazd Sidneya Crosby'ego, który sfaulowany przez Matta Niskanena musiał opuścić lodowisko.

- Na razie nie wiadomo jak poważna jest kontuzja - powiedział trener zespołu z Pittsburgha Mike Sullivan.

Decydującą bramkę w dogrywce zdobył Kevin Shattenkirk. W regularnym czasie gry drużyna Washington prowadziła 2:0 po golach Nicklasa Backstroema (14.) i Jewgienija Kuzniecowa (50.). Gospodarze wyrównali w ciągu 48 sekund tuż przed końcem trzeciej tercji po strzałach Jewgenija Małkina (59.) i Justina Schultza (59.).

Przed rokiem "Pingwiny" wyeliminowały Capitals w tej samej fazie rozgrywek. Czwarty mecz odbędzie się w środę miejscowego czasu w Pittsburghu.