O KQLYm ciąg dalszy. FalleN, Hiko, bodyy i Ex6TenZ krytykują Vexed

E-sport
O KQLYm ciąg dalszy. FalleN, Hiko, bodyy i Ex6TenZ krytykują Vexed
fot. ESL

Nie tylko gracze Vexed Gaming wyrazili dezaprobatę po powrocie Hovika ‘KQLY’ego’ Tovmassiana na profesjonalną scenę. Głos zabrali również m.in. Alexandre ‘bodyy’ Pianaro, Kevin ‘Ex6TenZ’ Droolans, Spencer ‘Hiko’ Martin czy Gabriel ‘FalleN’ Toledo.

Powrót KQLY’ego do gry – cheatera, który niegdyś dopuszczał się paskudnych oszustw – dzięki amnestii ogłoszonej przez ESL nie przeszedł bez echa. Co więcej, stał się jeszcze bardziej groteskowy, niż mogłoby się to wcześniej wydawać. Jego nowym domem okazało się przecież Vexed Gaming, a więc organizacja, która do dziś jest winna polskim zawodnikom pieniądze. Najwyraźniej nieuczciwość wzajemnie się przyciąga. Jak się jednak okazało, konsekwencje popełnianych błędów ciągną się zarówno za strzelcem, jak i całym klubem. – Myślę, że zanim zaczęliście testować nowych graczy, najpierw powinniście oddać pieniądze starym zawodnikom – napisał na Facebooku Kuba ‘KubiK’ Kubiak. A to dopiero początek burzy, którą rozpętał kontrowersyjny transfer.

 

Decyzja o przyjęciu byłego cheatera do drużyny nie spodobała się nawet jej członkom, którzy dowiedzieli się o ruchu tuż przed opinią publiczną. Reakcja Steve’a ‘Jaroda’ Cohena i Léonarda ‘SmyLi’ Michelino była natychmiastowa. Zawodnicy bez zwłoki opuścili skład, całkowicie odcinając się od poczynań włodarzy Vexed i samego KQLY’ego. Mówili wówczas, że: - nie wyobrażają sobie współpracować z kimś, kto tak zaszkodził profesjonalnej scenie Counter-Strike’a. Pochwalił to bodyy z G2 Esport, który na Twitterze cieszył się z tego, że „są jeszcze szanujący siebie gracze”. Strata dwóch reprezentantów niemal przekreśliła udział Vexed w ESL Championnat National Summer, aczkolwiek organizacja szybko uporała się z tym problemem. Miejsce Jaroda i SmyLi na nieokreślony czas zajmą Benjamin ‘drizzer’ Charnet i Michael ‘HaRts’ Zanatta. Właściciele klubu nadal nie odnieśli się do całej sytuacji.

 

Słów nie szczędził natomiast jeden z najlepszych snajperów i prowadzących na świecie, kapitan SK Gaming – FalleN. Brazylijczyk bardzo emocjonalnie skomentował to, co się wczoraj stało na Twitterze: - Facet oszukiwał podczas turnieju na tak wysokim poziomie, a ktoś mówi, że jest on oddany grze, społeczności i profesjonalnej scenie. Co tu się do cholery wyprawia? Były strzelec Cloud9 i Team Liquid – Hiko – także nie krył zdziwienia: - KQLY dołączył do Vexed? – pytał na streamie Amerykanin, szybko zdradzając, co na ten temat myśli: - To ciekawe, że został ukarany VAC banem, ale znalazł drużynę. Swag sprzedał, przez co zmaga się z permanentnym zawieszeniem, a on otwarcie używał nielegalnego oprogramowania i wrócił.

 

Jedno jest pewne, scena głośnio powiedziała, co sądzi na temat powrotu oszustów tego kalibru. Te najwyraźniej nie będą takie łatwe. A jeśli Vexed uważa, że kolejny raz uda im się budować swoją markę na aferach, Ex6TenZ wybija im to z głowy. - Genialny ruch! Powodzenia i miłej zabawy w znajdowaniu nowych graczy i sponsorów, którzy w przyszłości będą chcieli z wami współpracować – zakpił z zarządu Belg.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze