Bernardelli: Celem maraton w Ottawie

Inne
Bernardelli: Celem maraton w Ottawie
fot. PAP

Olimpijka Iwona Bernardelli (LKS Vectra Włocławek), która zwyciężyła w 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie podkreśliła, że ten start był dla niej "przerywnikiem" w przygotowaniach do 49. wojskowych mistrzostw świata w maratonie w Ottawie (28 maja).

"Od połowy kwietnia trenuję w Szklarskiej Porębie. Początkowo w śniegu i mrozie, bo wtedy wróciła zima. Jednak im trudniejsze warunki tym większe zadowolenie z wykonanej pracy. Minionej soboty, za zgodą przełożonych, wyskoczyłam do Rybnika, gdzie zdobyłam srebrny medal mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m, a dziś cieszę się z dobrego wyniku na 5 km w Warszawie - 16.24 i wracam w Karkonosze kontynuować przygotowania do maratonu" - powiedziała PAP.

 

Szer. Bernardelli z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu z końcem stycznia pokonała już dystans 42 km 195 m w Osace, zajmując siódme miejsce.

 

"Po igrzyskach w Rio de Janeiro miałam trochę problemów zdrowotnych i treningi wznowiłam dopiero w połowie grudnia. W Japonii wystartowałam bardziej z ciekawości, aby sprawdzić swoją wartość. Ku mojemu zaskoczeniu uzyskałam czas 2:29.37, o ponad minutę lepszy od wskaźnika PZLA (2:30.45) na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Do dobry prognostyk przed biegiem w Ottawie" - zaznaczyła, dodając, że chciałaby ponownie wystąpić w igrzyskach olimpijskich.

 

"To jest mój ten dalszy cel" - przyznała pochodząca z Lipna (woj. kujawsko-pomorskie) wielokrotna medalistka mistrzostw Polski (17 na różnych dystansach), znana pod panieńskim nazwiskiem Lewandowska. W 2016 roku wyszła za Michała Bernardelliego, który ukończył Bieg Konstytucji na szóstej pozycji, 50 sekund przed żoną.

 

Ze zwycięstwa cieszył się szczególnie absolwent warszawskiej AWF Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik), bowiem meta znajdowała się w pobliżu... miejsca jego pracy.

 

"Od lutego pracuję dorywczo w restauracji jako kelner, przeważnie od siódmej do dwunastej, a po południu trenuję. Dziewięć lat temu zachęcił mnie do biegania, poprzez szkolne zawody w przełajach, Zbigniew Biały, z którym współpracowałem przez osiem lat. Od roku trenuję z Hubertem Duklanowskim" - powiedział triumfator. Trasę długości 5 km pokonał w 14.48.

 

Na mecie liczna grupa młodych wolontariuszy "obsługiwała" kończących zawody (ponad 5000 osób łącznie z dziećmi, które startowały na 700 m), wręczając medale, podając napoje, banany, służąc pomocą.

 

"Jest ze mną 40 uczniów z Gimnazjum nr 91 im. Stanisława Staszica przy ul. Kajakowej. To już któraś tam nasza impreza. Od kilku lat współpracujemy z Centrum Sportu Aktywna Warszawa, także przy innych biegach" - poinformowała PAP nauczycielka religii s. Magdalena ze Zgromadzenie Sióstr św. Dominika.

 

Wyniki 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie - 5 km (trasa z atestem PZLA):
 
   mężczyźni
 1. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik)       14.48  
 2. Maciej Badurek (LŁKS Prefbed Śniadowo Łomża) 15.11
 3. Norbert Piekielny (UKS Sokół Żmigród)    15.15 
 
   kobiety
 1. Iwona Bernardelli (LKS Vectra Włocławek)   16.24
 2. Anna Łapińska (KS Warszawianka)       17.39
 3. Alicia Diago (Poznań)            18.50
 
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze