Rewanż Joshuy z Kliczką jesienią, walka z Furym w 2018 roku?

Sporty walki

Walka Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) spełniła oczekiwania i do ostatniej sekundy trzymała w napięciu. Anglik wygrał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie, a już teraz mówi się o jego kolejnych starciach. Promotor Eddie Hearn ma kilka pomysłów...

Joshua po zwycięstwie z Kliczką do pasa IBF wagi ciężkiej dorzucił także WBA oraz IBO - w związku z tym stał się łakomym kąskiem dla praktycznie wszystkich zawodników. Widząc sukces gali, która była promowana między innymi nazwiskiem Anglika, mistrzowie innych organizacji chętnie by się z nim zmierzyli. Sprawa nie jest jednak taka prosta, bo opcji jest wiele. Oficjalnym pretendtenem z ramienia IBF jest Kubrat Pulew, z kolei WBA - Luis Ortiz, tyle że WBA pozwoliła mistrzowi na dobrowolną obronę tytułu.

Z takiego rozwoju wypadków na pewno najbardziej zadowolony jest promotor pięściarza Eddie Hearn, który ma już w głowie kilka pomysłów na przyszłość Joshuy. Poza mistrzami i oficjalnymi pretendentami są jeszcze przecież Władimir Kliczko oraz znajdujący się na "urlopie" Tyson Fury. Po takiej walce wielu kibiców z chęcią obejrzałoby rewanż z Ukraińcem, z kolei ewentualny pojedynek z "Olbrzymem z Winslow" wywołaby gigantyczne zainteresowanie na Wyspach Brytyjskich.

- Największa szansa na taką walkę będzie w kwietniu 2018 roku na Wembley - mówi Hearn o możliwości starcia Joshuy z Furym. - To zależy od udanej obrony w październiku lub listopadzie. Jeśli będziemy mogli to zrobić, to to zrobimy - dodał.

Hearn spodziewa się że Kliczko będzie zdeterminowany do rewanżu z Joshua, zwłaszcza po takim przebiegu pierwszej walki.

- Jestem pewny, że Władimir wierzy, że był blisko znokautowania AJ'a i wiem, że AJ chce wyeliminować błędy i wykonać lepiej swoją pracę następnym razem - powiedział.

Skrót walki Joshua - Kliczko w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie