Katarzyna Nowak: Takie powroty zdarzają się tylko nielicznym tenisistom

Tenis

Rafael Nadal zachwyca i to jest niebywałe, bo powroty w takiej formie zdarzają się tylko nielicznym tenisistom. I to nie pierwszy taki powrót po licznych problemach zdrowotnych Hiszpana - mówi wielokrotna uczestniczka turniejów wielkoszlemowych, a obecnie komentatorka Polsatu Sport.

Katarzyna Nowak to pięciokrotna mistrzyni Polski. W 1992 roku jako pierwsza Polka reprezentowała nasz kraj w turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. Nowak wielokrotnie brała udział w turniejach wielkoszlemowych oraz innych - największych turniejach tenisowych świata. Została pierwszą Polką w erze Open, która znalazła się w czołowej pięćdziesiątce rankingu WTA dochodząc w 1995 do trzeciej rundy na Rolland Garros. Od 2004 jest komentatorem i ekspertem tenisa w Polsacie Sport.

 

- Rafael Nadal zachwyca i to jest niebywałe, bo powroty w takiej formie zdarzają się tylko nielicznym tenisistom analizując kilka dekad wstecz. I to nie pierwszy taki powrót po licznych problemach zdrowotnych Hiszpana. W roku 2013 powrócił i wygrał dwa turnieje wielkoszlemowe i do tego dołożył turnieje z cyklu Masters 1000. Znakomita forma mentalna, fizyczna, niesamowita determinacja. I teraz widzimy to samo. Co prawda w zeszłym sezonie nie była taka długa, ale to był sezon trudny dla niego, Rafael nie grał około 2,5 miesiąca i potem powracał, chociaż chyba troszkę na siłę - powiedziała była reprezentantka Polski.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Aleksandra Gierat, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze