Grosicki piłkarzem miesiąca w Premier League!

Piłka nożna
Grosicki piłkarzem miesiąca w Premier League!
fot. PAP/PA

Kamil Grosicki został wybrany przez kibiców najlepszym piłkarzem kwietnia w Premier League. Polak zgromadził ponad 60 proc. głosów i wyprzedził takie nazwiska, jak Eden Hazard i Roberto Firmino.

Grosicki został nominowany do grona sześciu najlepszych piłkarzy kwietnia przez jury złożone z ekspertów Sky Sports: Paula Mersona, Mike'a Rileya, Petera Beagriego i Malcolma Clarka. Konkurentami naszego reprezentanta byli: Christian Benteke, Christian Eriksen, Dele Alli, Eden Hazard i Roberto Firmino.

Polscy fani doskonale wiedzą, co w takich sytuacjach robić. Grosicki swoich zdecydowanie bardziej rozpoznawalnych rywali doszczętnie zdeklasował.

 

 
Spośród ponad 97 tysięcy wszystkich głosów, na zawodnika Hull City oddano 61181, co stanowi ponad 63 proc. całej sumy. Na drugim miejscu uplasował się Roberto Firmino z Liverpoolu (10368 głosów), a na trzecim Eden Hazard z Chelsea (9539).

Grosicki rozegrał w kwietniu sześć meczów w Premier League, z czego połowę w pełnym wymiarze czasowym, w których zanotował cztery asysty - dwie z West Ham United (2:1) i po jednej z Middlesbrough (4:2) oraz Watfordem (2:0). Prawdziwa moc drzemie jednak w polskich kibicach!

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze