Joshua - Kliczko: Znakomite wyniki Polsatu Sport i Polsatsport.pl

Sporty walki

Walka Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Także w Polsce, o czym świadczą znakomite wyniki Polsatu Sport i Polsatsport.pl.

To było starcie, którego żaden szanujący się kibic boksu nie mógł przegapić. W ringu zmierzyli się niepokonany mistrz świata federacji IBF Joshua oraz doświadczony Kliczko, dla którego był to powrót po porażce z Tysonem Furym  (25-0, 18 KO). Na szali były również pasy federacji WBA i IBO.

 

W Polsacie Sport pojedynek Joshua – Kliczko w szczytowym momencie oglądało 973 tys. widzów. Średnia oglądalność wyniosła natomiast 920 tys. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także powtórki.

 

 

Bardzo dobrymi wynikami może się pochwalić także Polsatsport.pl, gdzie można obejrzeć między innymi skrót walki Joshua - Kliczko. W niedzielę, czyli dzień po walce, jego wyniki to pół miliona użytkowników i milion odsłon (Dane: Gemius Prism).

 

Na Wyspach Brytyjskich walkę Joshua - Kliczko można było obejrzeć w systemie PPV. Chociaż dokładne wyniki oglądalności nie są jeszcze znany, to promotor Eddie Hearn jest przekonany, że padł rekord. Do tej pory numerem jeden było 1,5 miliona sprzedanych transmisji na walkę Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) i Manny’ego Pacquiao (59-6-2, 38 KO). W Niemczech, gdzie walkę transmitowała stacja RTL, starcie oglądało ponad 10 milionów ludzi! Dla porównania, walkę Kliczki i Fury’eo obejrzało 8,91 mln widzów.

 

Walka Joshua - Kliczko, która odbyła się 29 kwietnia na Wembley w Londnie, trzymała w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy. Ostatecznie lepszy okazał się Brytyjczyk, który wygrał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie. Od tej pory AJ jest posiadaczem trzech mistrzowskich pasów – IBF, WBA i IBO.

 

W załączonym materiale skrót walki Joshua - Kliczko.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze