NHL: Penguins o krok od awansu do finału Konferencji Wschodniej

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Pittsburgh Penguins są o krok od awansu do finału Konferencji Wschodniej ligi NHL. W środę pokonali we własnej hali Washington Capitals 3:2 i w rywalizacji play-off do czterech zwycięstw prowadzą 3-1.

Penguins w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził brak największej gwiazdy - Sidneya Crosby'ego, który w poprzednim meczu doznał wstrząśnienia mózgu. Stołeczna drużyna miała przewagę. Oddała łącznie aż 38 strzałów, wobec 18 rywali, ale świetnie w bramce "Pingwinów" spisywał się Marc-Andre Fleury.

"On jest bramkarzem, który wraz ze wzrostem stawki gra coraz lepiej. Dziś znów to pokazał" - komplementował podopiecznego trener Mike Sullivan.

Gospodarze wynik otworzyli w piątej minucie po strzale Szweda Patrica Hornqvista. Na 2:0 podwyższyli w szczęśliwych okolicznościach. W drugiej tercji łyżwą do własnej bramki krążek skierował Rosjanin Dmitrij Orłow.

W tej samej części gry Capitals zdołali co prawda wyrównać dzięki trafieniom Rosjanina Jewgienija Kuzniecowa i Nate'a Schmidta, ale ostatnie słowo należało do Penguins. Decydującą bramkę zdobył Justin Schultz.

Przed rokiem "Pingwiny" wyeliminowały Capitals w tej samej fazie rozgrywek. Piąty mecz odbędzie się w sobotę w Waszyngtonie.

"Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale wiem, że stać nas na wygranie trzech meczów z rzędu" - podkreślił gwiazdor Capitals Rosjanin Aleksander Owieczkin.

Remis 2-2 jest natomiast w rywalizacji Anaheim Ducks - Edmonton Oilers. Żadnej z drużyn nie udało się jeszcze wygrać we własnej hali. Najpierw w Kalifornii dwukrotnie triumfowali "Nafciarze", a oba mecze w Kanadzie padły łupem "Kaczorów".

Minionej nocy Ducks wygrali po dogrywce 4:3, a zwycięskiego gola już w 45. sekundzie dodatkowej części gry zdobył Szwed Jakob Silfverberg.