SZPERO: Psychika podczas gry jest bardzo ważna

E-sport

Po wielkim finale CS:GO rozgrywanym w ramach ESL Mistrzostw Polski udało nam się porozmawiać z zawodnikiem zwycięskiej drużyny — Grzegorzem 'SZPERO' Dziamałkiem. Filar Team Kinguin opowiedział o swoich refleksjach względem całej imprezy oraz rywali, przeciwko którym przyszło mu zagrać. Wyznał również, że rola psychologa w e-sporcie jest niezmiernie istotna.

W. Podgórski: Gratuluję triumfu w ESL Mistrzostwach Polski. Można chyba powiedzieć, że plan został wykonany w stu procentach?

Grzegorz 'szpero' Dziamałek: Tak, takie było założenie, aby wygrać ten turniej i zrobiliśmy to.

PRIDE postawiło Wam dość trudne warunki na pierwszej mapie. Spodziewaliście się jednak jeszcze więcej po swoich kolegach z drużyny przeciwnej, czy może raczej szybkiego 2:0?

PRIDE ostatnio gra naprawdę dobrze i spodziewaliśmy się trudnego meczu. Chcieliśmy z nimi wygrać, aby udowodnić, że to my wciąż jesteśmy TOP2 w Polsce. Mimo wszystko podopieczni Neqsa to bardzo silna ekipa, która cały czas robi progres. Pojedynek był dość wyrównany, choć mimo wszystko, na drugiej mapie w pełni kontrolowaliśmy przebieg gry.

Można powiedzieć, że jesteście mistrzami Polski — rzecz jasna — to oczywiste. Ciekawi mnie jednak, czy chciałbyś, aby w tych rozgrywkach rywalizowali z Wami zawodnicy Virtus.pro. Czy to byłoby dla Was większe wyzwanie?

Pewnie, że byśmy chcieli. Virtusów brakuje na Mistrzostwach Polski od kilku sezonów. Nasza scena CS:GO w ciągu ostatnich lat bardziej się wyrównała i mogłoby być ciekawie. Fajnie byłoby z nimi powalczyć.

Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Panią Natalią Koperską, która pełni rolę psychologa w organizacji Team Kinguin. Powiedziała ona, że jej rola będzie w e-sporcie odgrywała coraz ważniejszą rolę. Myśleliście już o tym, aby podobnie jak ekipa League of Legedns, skorzystać z usług Pani psycholog? Czy jest to potrzebne?

Astralis od czasu, gdy zaczęli korzystać z usług psychologa, grają coraz lepiej. Podobnie jest z Natus Vincere. Myślę, że jest to coś nowego i ma dużą szansę na rozwój. Psychika podczas gry jest bardzo istotna. Wkrótce odbędziemy bootcamp. Przy tej okazji zaplanowaliśmy również m.in. spotkania z psychologami.

Kompletną rozmowę znajdziecie w załączonym materiale wideo.

Wojciech Podgórski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze