Wynik meczu już w piątej minucie otworzył Rafał Kurzawa. Wychowanek Górnika przejął piłkę po nieudanej próbie jednego z partnerów i pięknym technicznym strzałem sprzed pola karnego pokonał Łukasza Budziłka. To jego pierwszy gol w tym sezonie Nice 1 Ligi.


Mecz od początku był bardzo dynamiczny i bogaty w sytuacje. W 35. minucie Kurzawa zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, tam doskonale odnalazł się Bartosz Kopacz, który głową uderzył w światło bramki. Budziłek zdołał jeszcze musnąć piłkę, ale to stoper zabrzan wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.


Trzy minuty później wynik podwyższył Igor Angulo. Hiszpański snajper wykończył kontrę Górnika, wychodząc sam na sam z bramkarzem i posyłając techniczny strzał w samo okienko bramki. W efekcie Chojniczanka leżała na deskach jeszcze przed przerwą.

Kilka sekund po wznowieniu gry, bramkę na 1:3 zdobył głową Michał Jakóbowski, który w przerwie zmienił Rafała Grzelaka. Chwilę później ofensywne zapędy Chojniczanki zostały jednak ostudzone. W 52. minucie Andrzej Rybski podciął w polu karnym Kurzawę, a formalności z 11 metrów dopełnił Angulo.

Było 4:1, ale jak się okazało - Angulo się dopiero rozkręcał. W 59. minucie w szesnastkę Chojniczanki dośrodkował Bartłomiej Olszewski, a Hiszpan bardzo mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał Budziłkowi żadnych szans. Gol z 69. minuty był już kopaniem leżącego, ale wcześniej w polu karnym Chojniczanki został kopnięty Marcin Urynowicz. Angulo strzałem z 11 metrów ustalił wynik meczu na 6:1.

 

Brutalny nokaut. Dodajmy, że dla trenera Artura Derbina był to debiut w Chojniczance...

 

W pozostałych piątkowych meczach Nice 1 Ligi Miedź Legnicza zremisowała 1:1 z Wisłą Puławy, a GKS Tychy rozgromił Znicz Pruszków 4:1.

 

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 6:1 (3:0)

 

Bramki: Kurzawa 5., Kopacz 35., Angulo 38., 52., 59., 69. - Jakóbowski 46. Sędzia: Krzysztof Jakubik.

 

Górnik: Loska - Suarez, Kopacz, Wolniewicz - Matuszek, Kurzawa (81. Ambrosiewicz) - Olszewski, Arcon, Żurkowski, Wolsztyński (67. Urynowicz) - Angulo (88. Nowak).

Chojniczanka:
Budziłek - Golański (46. Jakóbowski), Markowski, Kieruzel - Grzelak (46. Meschia), Podgórski, Kosakiewicz, Biskup - Zawistowski, Rybski (71. Gierszewski) - Mikołajczak.