ME w zapasach: Gadżijew powalczy o złoty medal

Sporty walki
ME w zapasach: Gadżijew powalczy o złoty medal
fot. PAP/EPA

Magomedmurad Gadżijew (Wrestling Team Piotrków Trybunalski) awansował w serbskim Nowym Sadzie do finału zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze do 70 kg. Jego przeciwnikiem w walce o złoty medal będzie Włoch Frank Chamizo Marquez.

Gadżijew rozpoczął drogę na podium od wygranej z Nikołajem Kurtewem (Bułgaria) 5:1. W ćwierćfinale zwyciężył także na punkty 7:1 Semena Radułowa (Ukraina), a w kolejnej walce Israiła Kasumowa (Rosja).

 

O medale rywalizowało 17 zawodników.

 

Drugi z Polaków startujących w piątek, Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) stoczył w wadze 125 kg dwie walki. W pierwszej pokonał przez przewagę techniczną 12:1 Ioannisa Kargiotakisa (Grecja), a w drugiej uległ na punkty 1:2 Danielowi Ligetiemu (Węgry) i odpadł z rywalizacji o czołowe lokaty.

 

Podobny los spotkał Katarzynę Mądrowską (Feniks Pesta Stargard). W kwalifikacjach wagi 58 kg uległa na punkty 4:12 Grace Jacob Bullen (Norwegia), a ponieważ jej rywalka awansowała do finału, Polka walczyła w repesażu, w którym musiała uznać wyższość Natalii Synyszyn (Azerbejdżan) 0:10.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze