Nitrozyniak: CS:GO zdecydowanie wyprzedza scenę LoL'a w Polsce

Inne

ESL Mistrzostwa Polski w roli kibica odwiedził słynny Youtuber — Nitrozyniak. Opowiedział nam on o swoich wrażeniach dotyczących imprezy, a także zdradził, której ekipie kibicuje w szczególności.

Wojciech Podgórski: Jak Twoje wrażenia dotyczące imprezy?

Nitrozyniak: Jak najbardziej pozytywne. Przede wszystkim jest tu bardzo fajnie zorganizowane studio, jest kameralnie... jak najbardziej na plus.

Jesteś często widywany na imprezach Intel Extreme Masters. Praktycznie co roku można Cię spotkać w Katowicach przy okazji tego wydarzenia. Czy myślisz, że z biegiem lat format ESL Mistrzostwa Polski będzie doganiał format tych wielkich Mistrzostw spod znaku IEM?

Weźmy przede wszystkim pod uwagę, że Intel Extreme Masters, to impreza o randze międzynarodowej, a co za tym idzie, przyciąga więcej odwiedzających, również z zagranicy. Nie jestem pewien, czy to akurat powinien być cel, aby ESL MP dorównały kiedykolwiek IEM. Tak czy inaczej sądzę, że idzie to w dobrym kierunku i zainteresowanie krajowymi rozgrywkami rośnie.

Mówisz, że idzie to w dobrym kierunku, a co powiesz o kierunku, w którym podąża polska scena League of Legends? Patrząc przez pryzmat rozwijającej się sceny Counter-Strike: Global Offensive... dobrze to wygląda?

Wydaje mi się, że scena CS:GO w Polsce jest zdecydowanie większa, bardziej dojrzała. Myślę, że Counter-Strike wyraźnie wyprzedził LoL'a. Kiedyś było odwrotnie, ale dziś można zauważyć, że się to zmieniło.

Trwa właśnie finał League of Legends. Komu kibicujesz i jaki wynik typujesz?

Myślę, że Kinguin jest w tym pojedynku drużyną zdecydowanie lepszą sportowo. To właśnie za nich trzymam kciuki, chociażby z racji tego, że znam wielu z tych zawodników prywatnie.

 


Kompletną rozmowę znajdziecie w załączonym materiale wideo.

Wojciech Podgórski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze