PLK: Pewna wygrana Stelmetu nad Polpharmą

Koszykówka
PLK: Pewna wygrana Stelmetu nad Polpharmą
fot.PAP

Świetny początek spotkania w wykonaniu Stelmetu pozwolił tej drużynie na kontrolowanie sytuacji. Ostatecznie zielonogórzanie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 82:71 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off. Drugie starcie w niedzielę o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy wykorzystali niemoc ofensywną Polpharmy i po trójce Thomasa Kelatiego prowadzili 9:2. Dobrze współpracowali ze sobą Łukasz Koszarek i Vladimir Dragicević – po akcji tego ostatniego Stelmet miał już nawet 11 punktów przewagi. Zielonogórzanie imponowali także w defensywie i ostatecznie po 10 minutach rywalizacji wygrywali aż 20:8.

Starogardzianie popełniali straty, a zespół trenera Artura Gronka był niezwykle pewny siebie. Nawet gdy lepiej zaczęli grać Marcin Flieger i Martynas Paliukenas, to ciągle Stelmet był stroną przeważającą. Jednak po późniejszych trafieniach Jakuba Schenka i serii 9:0 Polpharma zbliżyła się nawet do stanu 35:29! Ostatecznie po trójce Thomasa Kelatiego mistrzowie Polski wygrywali po pierwszej połowie ośmioma punktami.

Na początku trzeciej kwarty Stelmet ponownie odskoczył, ale dzięki kontrom wykończonym przez Martynasa Paliukenasa zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa zbliżył się na sześć punktów. Mimo tego, wydawało się, że zielonogórzanie kontrolują sytuację na parkiecie. Dzięki indywidualnej akcji Przemysława Zamojskiego gospodarze prowadzili po 30 minutach 58:50, co jednak ciągle dawało rywalom szansę na sprawienie niespodzianki.

Goście w ostatniej kwarcie ciągle starali się być bardzo blisko, ale Stelmet odskakiwał chociażby po rzutach Zamojskiego i Djurisicia. Polpharma ponownie zmniejszyła straty do zaledwie pięciu punktów dzięki trójce Łukasza Diduszki, ale w kluczowych momentach nie mylili się Thomas Kelati i James Florence. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 82:71.

 

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy: Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 82:71 (20:8, 22:26, 16:16, 24:21)

 

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Stelmetu. Następny mecz w niedzielę o 20.30 w Zielonej Górze.

 

Stelmet BC Zielona Góra: Thomas Kelati 19, Vladimir Dragicevic 18, Przemysław Zamojski 11, Nemanja Djurisic 11, Łukasz Koszarek 8, James Florence 4, Armani Moore 4, Jarosław Mokros 3, Karol Gruszecki 2, Adam Hrycaniuk 2, Filip Matczak 0

 

Polpharma Starogard Gd.: Martynas Paliukenas 15, Uros Mirkovic 15, Łukasz Diduszko 14, Jakub Schenk 11, Thomas Davis 9, Marcin Flieger 7, Anthony Miles 0, Martynas Sajus 0, Karol Michałek 0

A.J., plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze