Bundesliga: BVB pokonała Hoffenheim. Wymęczone zwycięstwo Bayernu Monachium

Borussia Dortmund pokonała TSG 1899 Hoffenheim 2:1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 32. kolejki Bundesligi, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce w tabeli. W meczu na Signal Iduna Park nie brakowało jednak kontrowersji, goście mogą mieć spore pretensje do sędziego Feliksa Brycha.

Mecz w Dortmundzie miał ogromne znaczenie w kontekście walki o trzecie miejsce w tabeli, które jest premiowane grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Kiedy więc będący na spalonym Marco Reus otworzył wynik w 4. minucie, piłkarze gości byli oburzeni i protestowali. Brych po rozmowie ze swoim asystentem uznał jednak gola, czym skrzywdził gości.

Dziesięć minut później BVB mogła objąć dwubramkowe prowadzenie. Brych podyktował rzut karny , chociaż wydawało się, że Reus pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. „Jedenastki” nie wykorzystał jednak Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk nie trafił nawet w światło bramki!

Kolejne gole padły już po przerwie. W 82. minucie na 2:0 podwyższył Aubameyang. Po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka, Raphael Guerreiro trafił w słupek, po czym najlepszy strzelec BVB dobił piłkę głową do pustej bramki. Było to jego 28. trafienie, dzięki czemu zrównał się z Robertem Lewandowskim na czele klasyfikacji strzelców. Goście kilka minut później strzelili honorowego gola, wykorzystując rzut karny.

Bayern Monachium wymęczył skromne zwycięstwo nad SV Darmstadt 98. Lewandowski, który od kilku dni jest szczęśliwym tatą Klary, zapowiadał specjalną cieszynkę, gdyby wpisał się na listę strzelców. - Jeśli strzelę gola, pewnie zobaczycie coś nowego - wspominał po jednym z treningów. Ak się jednak nie stało...

Jedynego gola strzelił Juan Bernat. Niewiele brakowało, by goście doprowadzili do remisu. Ostrzeżeniem była sytuacja z 65. minuty, kiedy Sven Schipplock posłał piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany, ponieważ strzelec był na spalonym. W 86. minucie na bohatera mistrza Niemiec wyrósł bramkarz Tom Starke, który obronił rzut karny wykonywany przez Halila Altintopa.

Lewandowski (Bayern Monachium), Piszczek (Borussia Dortmund) grali 90 minut, Jakub Błaszczykowksi (VfL Wolfsburg) wszedł na boisko w 84. minucie, natomiast Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.