Gala w Ełku: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki

Sobotni wieczór będzie stał pod znakiem boksu zawodowego. Na gali w Ełku dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, a daniem głównym będzie walka wschodzącej gwiazdy wagi junior ciężkiej Adama Balskiego (8-0, 6 KO) z Tarasem Oleksijenko (8-2, 7 KO). Ponadto zaprezentują się m.in. Łukasz Wierzbicki (11-0, 6 KO) oraz Sasza Sidorenko (5-0). Transmisja gali w Ełku w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Dla Balskiego oraz Wierzbickiego gala w Ełku będzie niejako próbą generalną przed zbliżającym się wielkimi krokami Polsat Boxing Night 7. Pierwszy z nich w sobotnim pojedynku zmierzy się z siedem lat starszym, i nieco bardziej doświadczonym Oleksijenko. Rzecz jasna to Polak będzie faworytem starcia, które ma być swojego rodzaju przetraciem przed czerwcową walką na PBN z pochodzącym z Namibii Vikapitą Meroro (28-6, 14 KO).

 

Dla Wierzbickiego będzie to dopiero pierwsza walka w Polsce. Przebywający dotychczas w Kanadzie pięściarz, podobnie jak wspomniany już Balski, zaprezentuje się również w Ergo Arenie w Gdańsku. Najpierw jednak czeka go starcie z Nigeryjczykiem Innocentem Anyanwu (25-20-3, 15 KO). W Ełku zobaczymy również Sidorenko. Podobnie jak dwaj poprzedni zawodnicy, pochodząca z Ukrainy bokserka jest jak dotąd niepokonana. Jej rywalką będzie Serbka Mirjana Vujic (4-6, 2 KO).

 

Wyniki ważenia:

Adrian Domalewski (91 kg) - Bartosz Szwarczyński (102,9 kg)

Jakub Dobrzyński (67 kg) - Aliaksandr Abramenka (65,4 kg)

Krystian Huczko (66,7 kg) - Borislaw Gligoric (67 kg)

Mateusz Rzadkosz (76,7 kg) - Paweł Rumiński (76,7 kg)

Sasza Sidorenko (62 kg) - Mirjana Vujić (64,4 kg)

Łukasz Wierzbicki (65 kg) - Innocent Anyanwu (64,2 kg)

Adam Balski (90,3 kg) - Taras Oleksiyenko (90,3 kg)

 

Transmisja gali w Ełku w sobotę Polsacie Sport (od godz. 20:00) i Polsacie Sport Fight (od godz. 19:00).

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie