Konarski oficjalnie w Ziraat Bankasi Ankara

Siatkówka

Dawid Konarski po dwóch latach gry w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle zmienił barwy klubowe. Jego menadżer Georges Matijasevic potwierdził, że atakujący reprezentacji Polski w przyszłym sezonie zagra w tureckim Ziraat Bankasi Ankara.

Po latach gry w PlusLidze Konarski zdecydował się po raz pierwszy w karierze podpisać zagraniczny kontrakt. W dwóch ostatnich sezonach mistrz świata zdobył z ZAKSĄ dwa tytuły mistrzowskie i Puchar Polski.

– Postanowiłem spakować swój plecak po dziewięciu latach grania w Polsce i spróbować czegoś innego. Kwestia finansowa również była mocno istotna, oferta przy której nie mogłem przejść obojętnie mając tylko jedno życie i jedno zdrowie, więc z niej skorzystałem – przyznał atakujący ZAKSY i reprezentacji Polski.

Menadżer Georges Matijasevic potwierdził medialne spekulacje dotyczące dalszych losów Konarskiego. Jak się okazało atakujący w przyszłym sezonie zagra w tureckiej ekipie Ziraat Bankasi Ankara. Jego nowy klub zajął w minionym sezoni czwarte miejsce w lidze, w meczu o brąz uległ Fenerbahce.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie