MotoGP: Osa w kombinezonie Crutchlowa (WIDEO)

Moto

Brytyjski motocyklista Cal Crutchlow podczas sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Hiszpanii miał dość nietypowy problem. Do kombinezonu 31-latka dostała się bowiem osa. I choć brzmi to komicznie, chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, jakie zagrożenie niesie za sobą taka sytuacja na torze.

W przypadku zawodnika LCR Honda, wszystko na szczęście skończyło się dobrze. Brytyjczyk napierw zatrzymał się na poboczu, gdzie nerwowo próbował się pozbyć owada, a gdy to nie pomogło, zjechał do parku zamkniętego. Tam zdjął z siebie kombinezon i z pomocą kolegi z zespołu problem został zażegnany.

Crutchlow w kwalifikacjach zajął ostatecznie trzecie miejsce za Danim Pedrosą oraz Markiem Marquzem, którzy również jeżdżą na Hondach, i wraz z nimi wystartuje w niedzielnym wyścigu z pierwszej linii.

Przypomnijmy tylko, że podobne sytuacje, jak ta, która spotkała Crutchlowa w Jerez de la Frontera, zdarzały się swego czasu regularnie podczas GP Czech. W końcu jednak niedaleko toru w Brnie zlokalizowano gniazdo os i wkrótce zawodnicy mogli się skupić już tylko na rywalizacji.

Sytuacja z udziałem osy i Crutchlowa w załączonym materiale wideo.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze