Napoli pokonało Cagliari i dalej liczy się w walce o wicemistrzostwo

Na inaugurację 35. kolejki Serie A SSC Napoli pewnie wygrało u siebie z Cagliari 3:1. Bartosz Salamon i spółka nie potrafili powstrzymać świetnie dysponowanego Driesa Mertensa i musieli uznać wyższość podopiecznych Maurizio Sarriego.

Na cztery kolejki przed końcem najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej Napoli cały czas pozostawali w walce o wicemistrzostwo, które zagwarantowałoby im udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed meczem gospodarze do drugiej w tabeli Romy tracili zaledwie jeden punkt.

Wynik meczu już w drugiej minucie otworzył Mertens, gdy z najbliższej odległości wykorzystał dokładne podanie z lewej strony boiska od Faouziego Ghoulama. Do przerwy wynik się nie zmienił i na przerwę gospodarze schodzili ze skromną zaliczką.

Na początku drugiej połowy widzowie mogli mieć wrażenie deja vu, bowiem cztery minuty po gwizdku wznawiającym grę na 2:0, strzałem z dystansu, podwyższył Mertens, a piłkę po raz kolejny dogrywał mu Ghoulam.

W 67. minucie prowadzenie gospodarzy, po świetnym prostopadłym podaniu Mertensa, podwyższył Lorenzo Insignie. Napastnik w idealnym tempie wybiegł za linię obrońców gości, obrócił się z piłką, a nastęnie posłał ją w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Rafaela.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry honorowego gola dla Cagliari, po błyskawicznej kontrze strzelił Diego Farias.

SSC Napoli - Cagliari 3:1 (1:0)

Bramki: Mertens 2', 49', Insigne 67' - Farias 90+2'.

Żółte kartki: Zieliński.

SSC Napoli: Pepe Reina - Faouzi Ghoulam, Vlad Chiriches, Raul Albiol, Elseid Hysaj - Marek Hamsik (69' Marko Rog), Jorginho, Piotr Zieliński - Lorenzo Insigne (79' Emanuele Giaccherini), Dries Mertens (77' Arkadiusz Milik), Jose Callejon.

Cagliari: Rafael - Nicola Murru (71' Paolo Farago), Bruno Alves, Bartosz Salamon, Fabio Pisacane - Simone Padoin, Nicolo Barella, Artur Ionita (69' Joao Pedro), Mauricio Isla - Marco Borriello, Marco Sau (78' Diego Farias).

Sędzia: Piero Giacomelli.