PLK: Anwil po emocjonującym meczu wyrównał rezultat z Energą

We Włocławku ponownie nie brakowało emocji! Tym razem jednak to Anwil zwyciężył 72:70 i tym samym wyrównał stan serii z Energą Czarnymi Słupsk. Kolejny mecz we wtorek o godz. 20.00.

Anwil przede wszystkim nie chciał pozwolić gościom na udany początek spotkania. Dlatego sam świetnie rozpoczął grać w ofensywie - po trafieniach Tylera Hawsa prowadził już 12:6. Energa Czarni to drużyna znana z nieustępliwości - dlatego po późniejszej trójce Grzegorza Surmacza potrafiła zbliżyć się na dwa punkty. Trafienie Marcusa Ginyarda w ostatniej sekundzie tej części meczu sprawiło, że przewaga włocławian stopniała do zaledwie punktu.

W drugiej kwarcie słupszczanom udało się nawet wyjść na prowadzenie dzięki kolejnym rzutom Surmacza i Ginyarda. Zespół trenera Igora Milicicia miał spore problemy ze skutecznością z dystansu - mimo że miał doskonałe pozycje, to nie trafiał. W tym elemencie niezawodny jest za to Łukasz Seweryn - po jego trafieniu Energa Czarni miała trzy punkty przewagi. Później jeszcze rzut z dystansu dołożył Anthony Goods, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:36 dla gości.

Zespół trenera Robertsa Stelmahersa robił wszystko, aby kontrolować sytuację w trzeciej kwarcie - oczywiście pomagały w tym trójki Grzegorza Surmacza. Włocławianie ciągle starali się znaleźć sposób na przełamanie gości - w końcu zaczęli ich nękać ich własną bronią. Po rzutach z dystansu Tylera Hawsa i Kamila Łączyńskiego mieliśmy remis po 50, a po akcji Josipa Sobina to Anwil zdobył przewagę. Końcówka tej części meczu należała jednak do słupszczan, którzy dzięki rzutom wolnym Davida Kravisha wygrywali 54:53.

W ostatniej kwarcie Anwil znowu wracał na korzystne tory i po trójce Jamesa Washingtona miał już pięć punktów przewagi. Energa Czarni ciągle nie zamierzała jednak odpuszczać i po efektownym wsadzie Davida Kravisha zmniejszyła straty do punktu! Błyskawiczne trójki Nemanji Jaramaza i Kamila Łączyńskiego ponownie stawiały Anwil w lepszej sytuacji. Słupszczanie walczyli do samego końca, zbliżyli się na dwa punkty, mieli szansę nawet na zwycięstwo, ale w ostatnich sekundach mylili się Cesnauskis i Lewis. To oznaczało wygraną gospodarzy 72:70 i wyrównanie serii.

Drugi mecz ćwierćfinałowy: Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 72:70 (20:19, 16:23, 17:12, 19:16)

Anwil Włocławek: Josip Sobin 12, Tyler Haws 12, Nemanja Jaramaz 10, Kamil Łączyński 9, Paweł Leończyk 8, Toney McCray 7, Fiodor Dmitriew 5, James Washington 5, Mateusz Bartosz 2, Kacper Młynarski 2.

Energa Czarni Słupsk: David Kravish 21, Grzegorz Surmacz 14, Marcus Ginyard 11, Łukasz Seweryn 9, Chavaughn Lewis 7, Anthony Goods 5, Mantas Cesnauskis 3, Piotr Dąbrowski 0, Dallin Bachynski 0.

7 maja (niedziela)

godz. 20.15 Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański (mecz 2), Polsat Sport

godz. 17.50 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza (mecz 2), emocje.tv

9 maja (wtorek)

godz. 17:30 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 3), emocje.tv

10 maja (środa)

godz. 17:30 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 3), emocje.tv

11 maja (czwartek)

godz. 17:30 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 4), Polsat Sport *

godz. 19.50 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Energa - Anwil mecz z Radomia przechodzi do Polsatu Sport

12 maja (piątek)

godz. 17:30 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 4), Polsat Sport Extra *

godz. 19.50 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Polpharma - Stelmet mecz z Dąbrowy Górniczej przechodzi do Polsatu Sport Extra

14 maja (niedziela):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk lub Polski Cukier Toruń - Rosa Radom, Polsat Sport

15 maja (poniedziałek):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański lub BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza, Polsat Sport.