PLK: Torunianie krok od półfinału! Druga porażka Rosy Radom

Polski Cukier Toruń po emocjonującej końcówce pokonał Rosę Radom 87:78 i tym samym prowadzi już 2-0 w serii ćwierćfinałowej play-off! Kolejne spotkanie tej pary w Radomiu we wtorek. Transmisja w Polsacie Sport.

Gospodarze w pierwszych minutach spotkania mogli liczyć na Krzysztofa Sulimę i Kyle’a Weavera, dzięki którym prowadzili 9:5. Rosa odpowiadała na to głównie rzutami wolnymi Darnella Jacksona, ale nie potrafiła doprowadzić chociażby do remisu. Radomianie mimo tego ciągle starali się być blisko - dlatego po trójce Daniela Szymkiewicza i rzucie wolnym Ryana Harrowa goście zbliżyli się na zaledwie punkt.

W drugiej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał spore problemy w ataku, a Polski Cukier doskonale to wykorzystał. Po kolejnych trafieniach Łukasza Wiśniewskiego i Obiego Trottera było już 42:28. Rosa nie potrafiła odrabiać strat, popełniała błędy, a to napędzało gospodarzy. Ostatecznie po pierwszej połowie torunianie wygrywali 50:31. W tej części meczu goście zanotowali na swoim koncie zaledwie osiem punktów.

Rosa nie zamierzała się jednak poddawać. Na początku trzeciej kwarty aktywny był Jarosław Zyskowski i głównie dzięki niemu ta drużyna zbliżyła się na 13 punktów. Trójkami zaskakiwać zaczął jednak Jure Skifić, a to oznaczało, że Polski Cukier zachowywał przewagę. Skutecznymi akcjami popisywali się później Igor Zajcew oraz Michał Sokołowski, ale to zespół trenera Jacka Winnickiego wygrywał po 30 minutach 70:55.

Czwarta kwarta była ostatnią szansą dla Rosy na zmniejszenie strat. Zespół z Torunia kontrolował jednak sytuację nawet wtedy, gdy rywale pokazywali trochę lepszą grę w ataku. W samej końcówce spotkania goście zanotowali jednak świetną serię 11:0 i po rzutach wolnych Michała Sokołowskiego przegrywali już tylko dwoma punktami! W kluczowych momentach Polski Cukier mógł jednak liczyć na Kyle’a Weavera, a po rzutach wolnych Łukasza Wiśniewskiego wygrał ostatecznie 87:78.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 87:78 (24:23, 26:8, 20:24, 17:23)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Polskiego Cukru Toruń

Polski Cukier Toruń: Kyle Weaver 17, Bartosz Diduszko 14, Łukasz Wiśniewski 13, Obie Trotter 12, Jure Skific 11, Krzysztof Sulima 10, Cheikh Mbodj 9, Tomasz Śnieg 1, Maksym Sanduł 0

Rosa Radom: Ryan Harrow 16, Igor Zajcew 15, Michał Sokołowski 14, Darnell Jackson 12, Daniel Szymkiewicz 9, Jarosław Zyskowski 8, Robert Witka 3, Maciej Bojanowski 1, Damian Jeszke 0, Filip Zegzuła 0, Kim Adams 0

7 maja (niedziela)

godz. 20.15 Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański (mecz 2), Polsat Sport

godz. 17.50 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza (mecz 2), emocje.tv

9 maja (wtorek)

godz. 17:30 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 3), emocje.tv

10 maja (środa)

godz. 17:30 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 3), emocje.tv

11 maja (czwartek)

godz. 17:30 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 4), Polsat Sport *

godz. 19.50 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Energa - Anwil mecz z Radomia przechodzi do Polsatu Sport

12 maja (piątek)

godz. 17:30 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 4), Polsat Sport Extra *

godz. 19.50 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Polpharma - Stelmet mecz z Dąbrowy Górniczej przechodzi do Polsatu Sport Extra

14 maja (niedziela):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk lub Polski Cukier Toruń - Rosa Radom, Polsat Sport

15 maja (poniedziałek):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański lub BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza, Polsat Sport.