Porażka drużyny z Izmiru, mimo świetnej postawy Ponitki

Mateusz Ponitka był najlepszym koszykarzem Pinaru Karsiyaka Izmir - uzyskał 24 pkt, ale jego zespół przegrał w ostatnich sekundach meczu na wyjeździe z Best Balikesir 99:101 w 29. kolejce ligi tureckiej. Pinar jest ósmy i walczy o udział w play off.

Reprezentant Polski przebywał na parkiecie 34 minuty - trafił 6 z 9 rzutów za dwa punkty, jeden z dwóch zza linii 6,75 m oraz 9 z 12 wolnych. Miał też trzy zbiórki i dwie asysty.

O zwycięstwie Best Balikesir, który jest przedostatnią ekipą w tabeli, zadecydowały rzuty w ostatniej minucie Amerykanina Adriana Jamesa.

Do końca sezonu zasadniczego w lidze tureckiej pozostała jedna kolejka. Pinar zajmuje ósme miejsce w tabeli z 15 wygranymi i 14 porażkami.