"Strzelanina" na Parc des Princes, PSG zrównało się punktami z Monaco

W meczu 36. kolejki League 1 Paris Saint-Germain - SC Bastia (5:0) górą byli gospodarze, którzy zachowali tym samym teoretyczną szansę na zdobycie trofeum. Ich główni rywale do tytułu mają jednak do rozegrania aż dwa zaległe mecze.

W 32. minucie wynik spotkania, po składnej akcji całego zespołu otworzył Lucas Moura. Trzy minuty później było już 2:0, gdy spektakularną bombą z odległości 17 metrów popisał się Marco Verratti. Z ostrego kąta zmieścił on piłkę w prawym okienku bramki strzeżonej przez Jeana-Louisa Leca.

Ostatnie dwadzieścia minut spotkania było iście piorunujące w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego. Głównym bohaterem drugiej odsłony był Edinson Cavani, który po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 76. minucie gry.

Sześć minut później było już 4:0, gdy kombinacyjną akcję PSG wykończył Marquinhos. Wynik spotkania, na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, ustalił Cavani, który w meczu mógł zdobyć nawet hat-tricka, jednak golkiper gości wybronił jego mocny strzał z rzutu karnego i pokrzyżował mu plany.

Gospodarze zrównali się tym samym punktami z zasiadającym na fotelu lidera AS Monaco. Kamil Glik i jego koledzy mają jednak do rozegrania aż dwa zaległe spotkania, więc mogą odskoczyć "Paryżanom" na sześć punktów.

W meczu nie wystąpił Grzegorz Krychowiak, który po raz kolejny znalazł się poza kadrą zespołu z Parc des Princes.

Paris Saint-Germain - SC Bastia 5:0 (2:0)

Bramki: Lucas 32', Verratti 35', Cavani 76', 89', Marquinhos 82'.

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Maxwell, Thiago Silva, Marquinhos, Thomas Meunier - Blaise Matuidi (83' Christopher Nkunku), Adrien Rabiot, Marco Verratti (81' Giovani Lo Celso) - Julian Draxler, Edinson Cavani, Lucas Moura (75' Goncalo Guedes).

SC Bastia: Jean-Louis Leca - Pierre Bengtsson, Abdelhamid El Kaoutari, Alexander Djiku, Abdoulaye Keita - Allan Saint-Maximin (58' Gael Danic), Mehdi Mostefa, Prince Oniangue, Lassana Coulibaly - Enzo Crivelli (88' Sadio Diallo), Axel Ngando (73' Lenny Nangis).

Żółte kartki: Meunier - Leca, Mostefa.

Sędzia: Francois Letexier.