Szachtar Donieck mistrzem Ukrainy!

Po dwóch sezonach przerwy Szachtar Donieck odzyskał tytuł mistrza Ukrainy. Podopieczni Paulo Fonseki zapewnili sobie dziesiąte mistrzostwo w historii klubu zwycięstwem z Zoryą 3:2.

Kwestia tytułu była rozstrzygnięta już od dobrych kilku tygodni - Szachtar miał przewagę aż czternastu punktów, więc tylko kataklizm mógł odebrać im upragniony triumf. W sobotę piłkarze z Doniecka mogli postawić kropkę nad "i" - musieli wygrać z Zoryą, by móc cieszyć się z mistrzostwo kraju, które po raz ostatni zdobyli w sezonie 2013/2014.

Przez 80 minut wszystko szło po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Facundo Ferreyry, Ismayliego oraz Ivana Ordetsa prowadzili już 3:0. W końcówce jednak na skutek lekkiej dekoncentracji goście potrafili strzelić dwa gole, ale na więcej nie starczyło im czasu. Szachtar wygrał i mógł cieszyć się z dziesiątego mistrzostwa Ukrainy.

Szachtar Donieck - Zorya 3:2 (1:0)

Bramki: Ferreyra 38, Ismaily 52, Ordets 55 - Kharatin 80, Bonaventure 88.

Szachtar: Pyatov - Srna, Ordets, Rakitsky, Ismaily - Malyshev, Stepanenko - Marlos (90+1 Zubkov), Taison (74 Alan Patrick), Bernard - Ferreyra (84 Blanco Leschuk).

Zorya: Shevchenko - Opanasenko, Shershen (56 Sukhotsky), Pylyavsky, Forster - Kharatin, Babenko - Kalitvintsev, Lipartia, Paulinho - Bonavernture.

Żółte kartki: Marlos, Srna - Opanasenko, Kharatin, Babenko, Bonaveture, Pylyavsky.