Arka Gdynia świętowała w rytm muzyki Zenka! Kulisy finału Pucharu Polski (WIDEO)

Piłka nożna

Puchar Polski po 38 latach wrócił do Gdyni. Dla Arki zwycięstwo to olbrzymi sukces, który został skwitowany równie wielką radością. Nasza kamera uważnie obserwowała to co działo się na Stadionie Narodowym 2 maja. Zobacz kulisy finału Pucharu Polski!

Tegoroczny Puchar Polski był wyjątkowy, bo obfitował w niezliczoną liczbę niespodzianek. Wszystko klamrą spięła Arka sensacyjnie wygrywając te rozgrywki. Trzeba jednak przyznać, że trofeum zostało wręczone… jeszcze przed meczem. Tomasz Łapiński przejął obowiązki Zbigniewa Bońka i dał puchar Dariuszowi Formelli, który był jedynym pewnym zwycięzcą. W końcu do Arki jest wypożyczony… właśnie z finałowego rywala, Lecha Poznań.

 

Zwycięstwo z Kolejorzem (2:1) po dogrywce wywołało euforię wśród kibiców z Gdyni, a także samych zawodników. Piłkarze długo nie opuszczali szatni i bawili się, podobnie jak kadra po awansie na Euro 2016, w rytmach muzyki Zenka Martyniuka. W pewnym momencie zabawa została przerwana, bo z gratulacjami zadzwonił… Grzegorz Niciński, który doprowadził Arkę do finału, ale tuż przed tym spotkaniem w roli trenera zastąpił go Leszek Ojrzyński. Czasu na świętowanie nie było jednak zbyt dużo. W końcu przed Arką jeszcze jeden cel… walka o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

 

Kulisy finału Pucharu Polski do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

Adam Sławiński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie