Ekstraliga żużlowa: Mecz Falubazu z Włókniarzem odwołany

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Mecz Falubazu z Włókniarzem odwołany
fot. PAP

Zaplanowany na niedzielę mecz 4. kolejki ekstraligi żużlowej pomiędzy Ekantor. pl Falubazem Zielona Góra i Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa został przełożony z powodu obfitych opadów deszczu. Nowego terminu spotkanie jeszcze nie ustalono.

Nie uda się odjechać zaplanowanego na niedzielę meczu Falubazu Zielona Góra z Włókniarzem Częstochowa. Pomimo korzystnych prognoz pogody, w Zielonej Górze od godziny 8.00 padało. Mimo zaawansowanych prac, nie udało się doprowadzić nawierzchni do bezpiecznego stanu.

Około godziny 12.00 wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Deszcz przestał padać, a prace na torze przynosiły spodziewane efekty. Niestety około godziny 13.00 znów zaczęło mocno padać.  Ten deszcz ostatecznie przekreślił szanse na rozegranie meczu. Sędzia zawodów, po obchodzie toru w towarzystwie przedstawicieli obu drużyn, zadecydował o odwołaniu spotkania.

– Po raz kolejny mamy problem z pogodą. To chyba jakieś fatum wisi nad naszą drużyną. Od godziny 8.00 bez przerwy pada deszcz i nie pozostało nam nic innego jak odwołać, po raz kolejny spotkanie. Wilgotność powietrza jest tak duża, że próby przekładania tego spotkania na godzinę 18.00 lub 19.00, trzymanie kibiców na trybunach w taką pogodę, nie miały najmniejszego sensu – powiedział kierownik Falubazu Tomasz Walczak.

Nowy termin spotkania na razie nie jest znany.

RM, PAP, zuzel.falubaz.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze