LM tenisistek stołowych: Siarka wygrała w pierwszym meczu finałowym

Zawodniczki KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg w pierwszym meczu finałowym Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych pokonały u siebie TTC Berlin Eastside 3:2.

Rewanż w Berlinie odbędzie się 12 maja.

W pierwszym pojedynku spotkania Han Ying pokonała w trzech setach Petrisse Solja. Tarnobrzeżanka wyraźnie dominowała nad Niemką, która zajmuje aktualnie 15. miejsce w światowym rankingu tenisistek stołowych.

Jeszcze większą niespodzianką okazał się kolejny pojedynek. Rywalizowały w nim Li Qian z zajmująca 12. pozycje we wspomnianym rankingu zawodniczką TTC Berlin Shan Xiaona. W dwóch pierwszych setach zawodniczka Siarki wygrała przewagą sześciu i ośmiu punktów.

W trzeciej odsłonie meczu lepszą była tenisistka stołowa berlińskiego zespołu Georgina Pota. Po wyrównanej grze pokonała ona zawodniczkę Siarki Wiktorię Pawłowicz.

Z kolei w czwartym pojedynku stanęły naprzeciwko siebie Han Ying i Shan Xiaona. Tarnobrzeżanka uległa zawodniczce gości 1:3.

Pierwszy mecz finałowy zakończyła rywalizacja Li Qian z Petrisse Solja. Wygrana Li Qian zadecydowała o zwycięstwie drużyny z Tarnobrzega.

W fazie grupowej tegorocznej LM tenisistki stołowe z Tarnobrzega grały w grupie D z TT Metz oraz czeskim zespołem SKTS Stavoimpex Hodonin. Trzy mecze wygrały, a raz uległy - 1:3 - drużynie francuskiej, i zajęły w tabeli pierwsze miejsce.

W ćwierćfinale ich rywalizacja z hiszpańskim UCAM Kartagena dwukrotnie kończyła się wynikiem 3:0 dla drużyn grających przed własną publicznością. Mistrzynie Polski miały jednak lepszy bilans setów. Z kolei w półfinale tarnobrzeżanki dwukrotnie pokonały Szekszard AC.

W ubiegłorocznych rozgrywkach LM tenisistki stołowe Siarki, po raz pierwszy w historii tej dyscypliny w Polsce, dotarły do finału. Przegrały w nim z TTC Berlin.

KTS Siarki-ZOT Tarnobrzeg - TTC Berlin Eastside 3:2

Han Ying - Petrissa Solja            3:0 (11:8, 11:8, 11:8)
Li Qian - Shan Xiaona                3:0 (11:5, 11:3, 12:10)
Wiktoria Pawłowicz - Georgina Pota   0:3 (8:11, 9:11, 8:11)
Han Ying - Shan Xiaona               1:3 (6:11, 11:9, 3:11, 7:11)
Li Qian - Petrissa Solja             3:1 (11:4, 11:9, 8:11, 11:6)