Matthysse kolejny raz wygrał przed czasem! Wielki powrót Argentyńczyka

Sporty walki

Lucas Matthysse (38-4, 35 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Emmanuela Taylora (20-5, 14 KO) na gali w Las Vegas. Dla Argentyńczyka był to powrót po dziewiętnastu miesiącach przerwy.

Lucas Matthysse przegrał w październiku 2015 roku z Viktorem Postolem w walce o wakujący pas WBC wagi super lekkiej. Argentyńczyk długo zastanawiał się nad powrotem do ringu i wydawało się, że raczej się tego nie doczekamy, ale w końcu udało się: po 1,5 roku przerwy wrócił i zmierzył się z Emmanuelem Taylorem. Był to też jego debiut w kategorii półśredniej.

Od samego początku Matthysse zyskał przewagę, a w trzeciej rundzie wykorzystał błąd przeciwnika i lewym prostym posłał go na deski. Amerykanin przetrwał, ale w piątym starciu nie wytrzymał naporu Argentyńczyka, co skutkowało drugim leczenie. Sędzia Jay Nady spytał go, czy chce kontynuować pojedynek, na co Taylor odpowiedział "tak", ale bez większego przekonania. Arbiter to dostrzegł i przerwał walkę.

Wynik walki:

Lucas Matthysse (38-4, 35 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Emmanuela Taylora (20-5, 14 KO)