PLK: Stelmet wygrał drugie starcie z Polpharmą

W drugim meczu ćwierćfinałowym PLK Stelmet BC Zielona Góra pokonał Polpharmę Starogard Gdański 95:80. W rywalizacji do trzech zwycięstw mistrzowie Polski prowadzą 2–0.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy uzyskali przewagę dzięki celnym rzutom za trzy w wykonaniu Łukasza Diduszko i Martynasa Paliukenasa (6:12), później różnica wzrosła do siedmiu oczek, ale od stanu 9:16 gospodarze ruszyli do odrabiania strat i wyszli na prowadzenie. Wynik tej kwarty na 23:20 ustalił Adam Hrycaniuk.

Obie ekipy prezentowały bardziej otwartą grę, niż w pierwszym spotkaniu, w którym zielonogórzanie wygrali 82:71. W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli rywalom na dziesięć oczek (45:35). Po pierwszej połowie prowadzili 47:40, prezentując zdecydowanie lepszą organizację gry w ataku i wykorzystując słabą skuteczność gości w rzutach z dystansu.

Na początku drugiej połowy mistrzowie Polski odjechali rywalom, zanotowali sekwencję punktów 13–1 i prowadzili 60:43. W końcówce grali skutecznie i spokojnie utrzymywali kilkunastopunktowy dystans. Trafienie Jarosława Mokrosa ustaliło wynik po tej kwarcie na 69:50. Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło większych emocji. Gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie, pewnie wygrali 95:80 i prowadzą 2–0 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Trzecie spotkanie (oraz ewentualne czwarte) zostanie rozegrane w Starogardzie Gdańskim.

Drugi mecz ćwierćfinałowy PLK:

Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 95:80 (23:20, 24:20, 22:10, 26:30)

Punkty:

Stelmet BC: Nemanja Djurisic 15, Armani Moore 14, Vladimir Dragicevic 12, James Florence 11, Karol Gruszecki 11, Filip Matczak 8, Thomas Kelati 7, Przemysław Zamojski 7, Adam Hrycaniuk 6, Jarosław Mokros 4, Łukasz Koszarek 0, Jakub Der 0.

Polpharma: Anthony Miles 15, Jakub Schenk 13, Martynas Sajus 12, Martynas Paliukenas 11, Marcin Flieger 9, Łukasz Diduszko 8, Thomas Davis 6, Uros Mirkovic 6, Szymon Długosz 0.

Stan rywalizacji play–off (do trzech zwycięstw) 2–0 dla Stelmetu. Trzeci mecz odbędzie się w Starogardzie Gdańskim 10 maja.