Roma zdobyła Mediolan! Milan rozstrzelany na San Siro

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonała na wyjeździe AC Milan 4:1. Bramki dla gości zdobywali Edin Dzeko (dwie), Stephan El Shaarawy oraz Daniele De Rossi. W barwach gospodarzy na listę strzelców wpisał się Mario Pasalic.

Przegrane derby z Lazio w poprzedniej  kolejce spowodowały, że przed tą kolejka różnica w tabeli pomiędzy Napoli a Romą wynosiła zaledwie punkt. Rzymianie jako wicelider mieli ciężkie zadanie jakim był Milan na San Siro. Mediolańczycy nie potrafili wygrać w lidze od trzech spotkań, Roma zaś przed wpadką z Lazio była praktycznie nie do zatrzymania.

Roma od początku wywarła presje na rywalach. Już w 8. minucie kapitalną akcję przeprowadzili Mohamed Salah i Dzeko. Po golu tego drugiego rzymianie wyszli na prowadzenie. Dwadzieścia minut później Bośniak podwyższył. Milan wydawał się bezradny i tylko świetna postawa Gianluigiego Donnarummy ratowała go przed blamażem. Co gorsza ”Rossoneri” nie robili zbyt wiele by odmienić losy spotkania. Pojedyncze ataki nie tworzyły zbyt wiele zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

Gospodarze przycisnęli dopiero w końcówce i od razu przyszedł efekt w postaci gola Pasalicia. Wydawało się, że ostatnie minuty będą nerwowe, ale marzenia o remisie rozwiał były piłkarz Milanu, El Shaarawy, który pięknym uderzeniem nie dał szans Donnarummie. W 87. minucie Salah był falowany w polu karny, sędzia wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał De Rossi. Roma wraca z Mediolanu z kompletem punktów.

AC Milan – AS Roma 1:4 (0:2)

Bramki: Pasalic 76’ - Dzeko 8’, 28’, El Shaarawy 78’, De Rossi 87

Milan: Donnaruma – De Sciglio, Paletta, Zapata, Vangioni (Ocampos 69’) – Pasalić, Sosa, Fernandez (Bertolacci 46’) – Suso, Lapadula, Deulofeu.

Roma: Szczęsny – Emerson, Manolas, Fazio, Jesus – Paredes, De Rossi – Salah, Nainggolan (Grenier 72’), Perotti (El Shaarawy) – Dzeko.

Żółte kartki: Vangioni, Lapadula, Bertolacci, Ocampos – Manolas

Czerwona kartka: Paletta