Żużel

Harris: Z powodu moich wyścigów moja rodzina...

Obecny sezon nie rozpoczął się po myśli rzeszowian. W meczu inaugurującym rozgrywki Stal przegrała u siebie z Euro Finannce Polonią Piła 42:47, a następnie na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 34:56 i ich dotychczasowy bilans wynosi jedno zwycięstwo oraz trzy porażki. W ostatniej serii wyścigów groźnego wypadku doznał zawodnik drużyny Mateusz Rząsa. W drugim biegu starcia z Polonią Bydgoszcz żużlowiec na przeciwległej prostej zahaczył o tylne koło jadącego przed nim rywala i uderzył w drewnianą bandę. Wypadek zakończył się dla niego złamaniem kości piszczelowej. Gospodarze mogą jednak liczyć na liderów, którymi z pewnością są Dawid Lampart, a także Chris Harris.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk do Rzeszowa przyjedzie w roli faworyta. Zespół z Pomorza dobrze rozpoczął sezon wygrywając u siebie z Lokomotivem Daugavpils 52:38, a także remisując z Orłem na trudnym terenie w Łodzi 30:30. Tamto spotkanie zostało zakończone wcześniej, ze względu na trudne warunki torowe. Pozostałe dwa mecze gdańszczan nie doszły do skutku, z powodu padającego deszczu, który uniemożliwił ich przeprowadzenie. W niedzielę goście staną przed szansą zapisania na swoim koncie pierwszego wyjazdowego zwycięstwa. Czy Stali uda się powstrzymać się takich zawodników jak Kacper Gomólski, Oskar Fajfer, czy Troy Batchelor? Przekonamy się już wkrótce!

Transmisja niedzielnego meczu Stal Rzeszów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk od godziny 14.45 w Polsacie Sport. Komentuje Paweł Wójcik.