W walkach finałowych na Torwarze wystąpiło ośmiu podopiecznych trenera Karola Chabrosa. W jednej z najciekawszych konfrontacji Adrian Kowal przegrał z wicemistrzem igrzysk w Rio de Janeiro Francuzem Sofiane Oumiha.

 

W decydującej potyczce nie powiodło się także m.in. Aleksandrowi Stawirejowi (+91 kg), który niedawno trafił do pięściarskiej kadry. Wcześniej z powodzeniem występował na ringach kickbokserskich, zdobywając medale mistrzostw świata i Europy. W sobotnim finale uległ Australijczykowi Josephowi Goodallowi.

 

"Już dawno zdecydowałem, że przechodzę z kickboxingu do boksu. Zmiana dyscypliny nie sprawiła mi żadnej trudności, a jeśli chodzi o moje cele w pięściarstwie, po prostu chcę wypaść jak najlepiej w każdej kolejnej walce" - powiedział Stawirej.

 

Po raz pierwszy w finale turnieju Stamma rywalizował też Maciej Jóźwik (52 kg). Przed potyczką z Izraelczykiem Davidem Alaverdianem stwierdził, że będzie chciał górować nad rywalem m.in. pracą nóg i celnością zadawanych ciosów.

 

"W tym sezonie stoczyłem już pięć walk z zagranicznymi przeciwnikami, a przegrałem dwie, choć werdykt w meczu z Białorusią uważam za krzywdzący" - dodał w rozmowie z PAP. W sobotę przegrał też z Alaverdianem.

 

W walkach finałowych kobiet zabrakło Polek. W półfinałach odpadły Sandra Kruk i Aneta Rygielska (obie 57 kg) oraz Karolina Koszewska (75 kg).

 

Stołeczne zawody były jednym ze sprawdzianów przed mistrzostwami Europy w Charkowie i mistrzostwami świata w Hamburgu.

Finały 34. turnieju im. Feliksa Stamma (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
  
  49 kg: Szalkar Aikhynbaj (Kazachstan) - Jakub Słomiński (Polska)
  52 kg: David Alaverdian (Izrael) - Maciej Jóźwik (Polska)
  56 kg: Jordan Rodriguez (Francja) - Jarosław Iwanow (Polska)
  60 kg: Sofiane Oumiha (Francja) - Adrian Kowal (Polska)
  64 kg: Askar Erubek (Kazachstan) - Wahid Hambli (Francja)
  69 kg: Mateusz Kostecki (Polska) – Kieran Molloy (Irlandia)
  75 kg: Max Van Der Pas (Holandia) - Stanisław Gibadło (Polska)
  81 kg: Peter Mullenberg (Holandia) - Arkadiusz Szwedowicz (Polska)
  91 kg: Roy Korving (Holandia) – Erik Tlkanec (Słowacja)
  +91 kg: Joseph Goodall (Australia) - Aleksander Stawirej (Polska)