Gruszka dołączył do sztabu reprezentacji Polski

Siatkówka
Gruszka dołączył do sztabu reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

Piotr Gruszka został asystentem Ferdinando De Giorgiego, nowego selekcjonera reprezentacji Polski. To bardzo miłe, że ktoś docenił moją pracę i chce skorzystać z mojego doświadczenia – powiedział trener GKS Katowice.

Piotr Gruszka jest rekordzistą pod względem ilości występów w reprezentacji Polski. Szkoleniowiec GieKSy rozegrał w biało-czerwonych barwach 450 spotkań. Teraz, po kilku latach przerwy, powraca do kadry w roli asystenta trenera Ferdinando De Giorgiego. Będzie mógł dzielić się swoim doświadczeniem z obecnymi reprezentantami Polski.

 

– To bardzo miłe, że ktoś docenił moją pracę i chce skorzystać z mojego doświadczenia. Spędziłem w kadrze dużą część życia i doskonale wiem, jak wyglądają zmagania na arenie międzynarodowej. Trener De Giorgi przedstawił mi swój pomysł na reprezentację i okazało się, że w bardzo podobny sposób podchodzimy do tego tematu. Chcemy stworzyć mocną grupę z charakterem i swoją tożsamością, której cel będzie prosty: wygrywać jak najwięcej – przyznał Gruszka, który w poniedziałek rozpoczął pracę z reprezentacją Polski.

 

 

– GKS wyraził zgodę na pracę Piotra Gruszki w sztabie reprezentacji Polski. Obowiązki wynikające z pracy trenera w klubie i w reprezentacji nie będą ze sobą kolidowały. Co więcej, jesteśmy dumni z docenienia naszego trenera. Uważamy, że jego doświadczenie zdobyte podczas 450 występów w biało-czerwonej koszulce pomoże obecnej reprezentacji w odniesieniu kolejnych sukcesów. Z kolei praca w sztabie kadry to okazja, by Piotr Gruszka jeszcze bardziej poszerzył swój warsztat, co przyniesie korzyści również GieKSie. Naszemu trenerowi, jak i całej reprezentacji, życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie – powiedział Wojciech Cygan, prezes GKS Katowice.

RM, siatkowka.gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze