Joshua był bliski bójki z... Witalijem Kliczką

Sporty walki

Eddie Hearn w wywiadzie dla Boxing News zdradził kulisy walki Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) efektownie wygranej przez Brytyjczyka. Po walce było bardzo blisko wymiany ciosów między Joshuą, a... Witalijem Kliczką (45-2, 41 KO), starszym bratem Władimira.

Według relacji promotora Joshuy do spięcia doszło kilka chwil po zakończeniu walki. Witalij miał pojawić się między pięściarzami, podczas gdy Joshua dziękował Władimirowi za wspaniały pojedynek. "AJ" miał skwitować pojawienie się starszego z Ukraińców obraźliwymi słowami, co rozwścieczyło 45-latka.

Ten zdołał jednak zachować nerwy na wodzy i nie doszło do rękoczynów.

Walka Brytyjczyka z Władimirem Kliczką zakończyła się efektownym nokautem w jedenastej rundzie, jednak Ukrainiec zapewnił sobie w kontrakcie możliwość pojedynku rewanżowego. Witalij zdążył już wypowiedzieć się na temat potencjalnego pojedynku, który według niego "nie miałby sensu".

Witalij swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu 2012 roku z Manuelem Charrem. Podczas swojej bogatej kariery pojedynkował się między innymi z Polakami - Tomaszem Adamkiem i Albertem Sosnowskim. Poniósł tylko dwie zawodowe porażki - w 2000 roku z Chrisem Byrdem i w 2003 roku z Lennoxem Lewisem.

ch, Polsat Sport, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie