Makabryczna kontuzja najlepszego strzelca Nice 1 Ligi (WIDEO)

Piłka nożna

Lider klasyfikacji strzelców Nice 1 Ligi Karol Angielski nie będzie miło wspominał spotkania 29. kolejki, w którym jego Olimpia Grudziądz zmierzyła się z Wigrami Suwałki. Piłkarz został przypadkowo kopnięty w głowę i doznał poważnego urazu.

Do sytuacji doszło w doliczonym czasie gry meczu w Grudziądzu. Angielski został przypadkowo kopnięty w głowę przez piłkarza Wigier Vaclava Cvernę, który otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę. Poszkodowany został zniesiony z boiska na noszach i przetransportowany do szpitala.

 

– Najważniejsze, że w tym momencie sytuacja jest stabilna. Karol został już zdiagnozowany, wszystko jest już ustalone i tak naprawdę piłkarz jest w trakcie przenoszenia ze szpitala w Grudziądzu do szpitala w Bydgoszczy, gdzie będzie przebywał na pododdziale chirurgii szczękowej. Tam zostaną podjęte decyzje dotyczące dalszego postępowania. Uraz był bardzo nieszczęśliwy. Jest to uszkodzenie twarzoczaszki, chodzi o złamanie ściany zatoki czołowej oraz górno-przedniej ściany oczodołu. Trzeba to jeszcze diagnozować, a dalsze decyzje będą podejmowane przez specjalistów z Bydgoszczy. Tomografia wykluczyła uszkodzenia neurologiczne – powiedział doktor Maciej Tabiszewski.

 

Jak długo potrwa leczenie piłkarza Olimpii?

 

Jest to w piłce nożnej kontuzja rzadka i poważna. Na szczęście nie ma żadnych poważnych powikłań, które mogłyby rzutować na jego dalszą karierę. Jeśli chodzi o samo leczenie, trudno w tej chwili określić, jak długo może potrwać. Może to być kilka tygodni, a może nawet dwa, trzy miesiące – dodał lekarz. 

 

Angielski jest najskuteczniejszym snajperem Nice 1 Ligi. W 29 spotkaniach obecnego sezonu zdobył dla Olimpii 14 bramek. Jego drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do miejsca dającego awans do ekstraklasy. Mecz Olimpii z Wigrami zakończył się bezbramkowym remisem. Angielski jest również kandydatem do występu na ME U-21, które w czerwcu zostaną rozegrane w Polsce.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze