Olympiakos Pireus oficjalnie mistrzem Grecji

Piłka nożna
Olympiakos Pireus oficjalnie mistrzem Grecji
fot. PAP

Piłkarze Olympiakosu Pireus są już oficjalnie mistrzami Grecji. Wprawdzie tytuł zapewnili sobie pod koniec kwietnia, ale wicelider tabeli PAOK Saloniki złożył odwołanie. Teraz zostało ono odrzucone przez tamtejszy związek.

W ostatnią niedzielę kwietnia Olympiakos zakończył sezon z dorobkiem 67 punktów i o sześć wyprzedził PAOK Saloniki, a o dziesięć trzeci w tabeli Panathinaikos Ateny.

 

PAOK złożył jednak odwołanie, domagając się odjęcia sześciu punktów liderowi tabeli za zamieszki, do jakich doszło przy okazji kwietniowego meczu Olympiakosu z AEK Ateny w półfinale Pucharu Grecji (1:2). Gdyby odjęto drużynie z Pireusu sześć punktów, mistrzem zostałby właśnie PAOK. Wniosek klubu z Salonik został jednak w poniedziałek odrzucony.

 

Piłkarze Olympiakosu triumfowali w tamtejszej ekstraklasie po raz siódmy z rzędu, a 44. w historii. Drużyny z miejsc 2-5 czeka teraz walka o udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej.

 

Początkowo Olympiakos został ukarany za wydarzenia w spotkaniu z AEK Ateny czterema meczami w przyszłym sezonie bez udziału kibiców i grzywną w wysokości 150 tysięcy euro. Ten klub również odwołał się od kary - ostatecznie została ona zmniejszona do jednego meczu bez kibiców i 95 tysięcy euro grzywny.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze